X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Adam Rozlach

Redaktor

Od 31 lat, z kilkuletnią "przymusową" przerwą, robię to, o czym marzyłem słuchając jeszcze podczas studiów na Wydziale Teorii Muzyki katowickiej Akademii Muzycznej, we wtorkowych bodaj wydaniach "Czterech Pór Roku", znakomitych, jakże często kąśliwych felietonów mojego profesora, wybitnego krytyka muzycznego Mariana Wallek-Walewskiego, słusznie zwanego przez Jerzego Waldorffa "żmiją brodatą".

To właśnie Profesor, kiedy byłem jeszcze na IV roku studiów, w grudniu 1978 r., zaprowadził mnie do studia emisyjnego Rozgłośni Polskiego Radia w Katowicach, abym na żywo zrecenzował jeden z koncertów.

Już po czterech miesiącach zostałem młodszym redaktorem muzycznym tej Rozgłośni i pewnie tylko dlatego moja praca magisterska została obroniona z rocznym opóźnieniem... 

Nieco wcześniej, bo w październiku 1975 r., podziwiałem Profesora - także w radiowej Jedynce - codziennie komentującego zwycięski dla mojego przyjaciela ze szkolnej ławy z katowickiego Liceum Muzycznego, Krystiana Zimermana - IX Konkurs Chopinowski.

MWW czynił to wtedy wespół z największym radiowym autorytetem muzycznym, pewnie wszystkich naszych czasów – red. Janem Weberem, dla którego Program 1 był - przynajmniej w ostatnich latach życia, co mi zawsze solennie wyznawał - programem  najważniejszym.Nie ma już dziś obu tych moich radiowych Mistrzów...

Natomiast od 1985 r. regularnie, co 5 lat, dostępuję zaszczytu komentowania wydarzeń kolejnych Konkursów Chopinowskich na antenach wszystkich programów Polskiego Radia, z Jedynką na czele.

Nadto, od czterech lat prowadzę w Programie 1 cotygodniowe, niedzielne Koncerty Chopinowskie, których tradycja sięga początków publicznej radiofonii w Polsce. Po raz pierwszy bowiem zaczęły ukazywać się na antenie Polskiego Radia w Wilnie w 1927 r., za sprawą Witolda Hulewicza.

Zastanawiam się, czy można mieć w życiu zawodowym jeszcze więcej szczęścia?

Section07
Napisz do mnie