X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Ryszard Jaźwiński

Prowadzący

Sporą część życia spędza w kinie.

Absolwent studiów dziennikarskich na UW, tych doktoranckich nie pozwoliło mu ukończyć mile absorbujące prowadzenie porannych i popołudniowych audycji "Zapraszamy do Trójki" oraz wielu innych. W Programie III Polskiego Radia zaczął pracować prawie od razu po studiach (od 1991 roku) i wciąż jest to jego pierwsze miejsce pracy.

Zawsze wierny swoim zainteresowaniom filmowym, które ukształtowały się w wieku 7 lat, po obejrzeniu "Osiem i pół" Federico Felliniego (pod nieobecność w domu rodziców). Wprawdzie nic wtedy z tego filmu nie zrozumiał, ale sceny z Saraghiną na plaży na zawsze wzbudziły w nim zrozumiałą fascynację kinem. Dziennikarz, obserwator, juror, moderator spotkań z filmowcami, a ostatnio nawet DJ na wielu festiwalach filmowych w kraju i zagranicą.

Równie dobrze czuje się w Tarnowie, Wrocławiu, Łodzi czy Gdyni, jak i w innych, słynnych w filmowym świecie miejscach - w Hollywood w Los Angeles, w Palermo Hollywood w Buenos Aires, w Rzymie czy nawet w Moskwie. Jego miejscem na Ziemii, zaraz po Warszawie, w której mieszka od urodzenia jest jednak Madryt (stąd też zwany Rico), bo świetnie odnajduje się w klimatach almodovarowskich. Autor wielu, trudno je zliczyć, wywiadów z gwiazdami i autorytetami kina. Z wieloma z nich mocno zaprzyjaźniony. Potrafi zatrzymać przy sobie prawdziwe sekrety (a zna ich wiele) osób publicznych i za to pewnie jest przez nie lubiany. Uwielbia polskich aktorów, ale największe wrażenie dotychczas zrobiła na nim możliwość osobistego poznania Catherine Deneuve i całkiem przypadkowe spotkanie Jane Fondy w muzeum w Malibu oraz Jake'a Gyllenhaala w kawiarnianym ogródku w West Hollywood. Do sukcesów towarzyskich zalicza jeszcze osobiste poznanie jednego króla (wciąż panującego w Europie) w jego prywatnej rezydencji.

Od 1997 roku jest autorem audycji "Trójkowo, filmowo", trzykrotnie nominowanej do prestiżowej Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (w każdej edycji od początku jej istnienia) i wreszcie uhonorowanej Nagrodą w 2010 roku. Prawdopodobnie pobił rekord Trójki w obecności "na żywo" na antenie - bez przerwy dziewięć i pół (!) godziny (od północy Noc Oskarów w Trójce, a później poranne "Zapraszamy do Trójki" do 9.30).

Ryszard Jaźwiński nagrodzony - film

Mieszka na ukochanym Mokotowie i stamtąd wyrusza w świat (ten bliższy) na rowerze. W domu nie rozstaje się z muzyką. Słucha prawie każdej, do czego przygotowała go edukacja w szkole muzycznej. Wciąż szuka interesujących nowości, ale zawsze już pozostanie wierny Kate Bush, Prodigy i... Donnie Summer.

Section07
Napisz do mnie