X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Grzegorz Purchała

Redaktor

Któregoś pięknego, majowego dnia, a rok był 1992, o 7.30 rano przekroczyłem próg gmachu Trójki. Przyszedłem prosto z "miasta" i tak już jakoś zostało.

Kilka dni później okazało się, że są takie dni w tygodniu, kiedy pracę rozpoczyna się o zgrozo o 4-tej rano (teraz nastąpiły zmiany i mogę spać snem sprawiedliwego aż do 6.45). Od pamiętnego majowego dnia zawsze w newsroomie. Początkowo miotając się między buczącym Reuterem, piszczącym PAP-em, wyjącym TASS-em (czyli dalekopisami) a maszyną do pisania. Obecnie wygodnie w fotelu przy jednym komputerku. To, co wyklepię na klawiaturce, mogą Państwo usłyszeć w postaci depeszy z zagranicy lub wpisu w wiadomościach na stronie Trójki.

A poza tym 182 cm wzrostu, waga też trzycyfrowa, ale prawie bliska ideału. Urodziłem się pod znakiem - nomen omen - Byka w roku jubileuszu. Stan cywilny - zajęty. Dzieci dwoje. Hobby zmienne.

Section07
Napisz do mnie