X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Dariusz Pieróg

Wydawca

Druga połowa lat 80. Pochmurny jesienny poranek, trudno wstać do szkoły. Gra radio, w radiu Program Trzeci. Głos w radiu mówi – telefon do nas to 28-03-28. Czeka na państwa nasz reporter, w każdej sprawie. Krótka myśl – wolałbym być tam, na Myśliwieckiej, niż tu, gdzie teraz jestem…

Osiem lat później. Jestem w Radiu. Korytarz na Myśliwieckiej, na nim Piotr Kaczkowski. Właśnie wszedł do Radia i wita się głośno, wołając, jak to on: "Dzień dobry, domku!”. Krótka myśl – dlaczego mówi "domku”? Dom to dom, a radio to radio.
Kilkanaście lat później. Ten sam korytarz. Właśnie wszedłem do Radia. Mijam ludzi, mówię "cześć”, albo "dzień dobry”. A w głębi duszy – myśl: "Dzień dobry, domku”. I już wiem, co Piotr Kaczkowski miał wtedy na myśli

Section07
Napisz do mnie