X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Marek Wałkuski

Redaktor

Korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie.

Przygodę z radiem rozpoczął pod koniec lat 80-tych od  studenckiego Radia DESA na Uniwersytecie Warszawskim. W 1991 roku rozpoczął  pracę w radiowej Trójce. Był reporterem, wydawcą oraz prowadzącym audycje  informacyjne i publicystyczne.

Zajmował się polityką, gospodarką, sprawami  społecznymi i tematyką zagraniczną.Relacjonował pierwsze demokratyczne wybory w  RPA oraz wojnę w Słowenii. W latach 1998 - 2001 był gospodarzem porannego  wydania popularnej  audycji "Zapraszamy do Trójki". Pasjonował się reportażem - dwukrotny finalista konkursu imienia Jacka Stwory.

Od 2002  roku jest korespondentem Polskiego Radia w Waszyngtonie.

Relacjonował, między  innymi, dwie kampanie prezydenckie w USA, wojnę z terroryzmem, skutki huraganu  Katrina oraz liczne wizyty polskich prezydentów i premierów w Białym Domu. Był  specjalnym wysłannikiem Polskiego Radia do Haiti po trzęsieniu ziemi w styczniu  2010 roku.

Od dwóch lat w każdy piątek na antenie PR3 w "Przeglądzie prasy z  Waszyngtonu" w sposób lekki i zabawny opowiada o Ameryce.

Marek  Wałkuski ma żonę Edytę i syna Konrada. W wolnym czasie podróżuje, gra w  tenisa, jeździ na rowerze górskim i  motocyklu.

Section07
Napisz do mnie