Ludzie Polskiego Radia
Section06

Marek Wałkuski

Korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie

Korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie.

Przygodę z radiem rozpoczął pod koniec lat 80-tych od  studenckiego Radia DESA na Uniwersytecie Warszawskim. W 1991 roku rozpoczął  pracę w radiowej Trójce. Był reporterem, wydawcą oraz prowadzącym audycje  informacyjne i publicystyczne.

Zajmował się polityką, gospodarką, sprawami  społecznymi i tematyką zagraniczną.Relacjonował pierwsze demokratyczne wybory w  RPA oraz wojnę w Słowenii. W latach 1998 - 2001 był gospodarzem porannego  wydania popularnej  audycji "Zapraszamy do Trójki". Pasjonował się reportażem - dwukrotny finalista konkursu imienia Jacka Stwory.

Od 2002  roku jest korespondentem Polskiego Radia w Waszyngtonie.

Relacjonował, między  innymi, dwie kampanie prezydenckie w USA, wojnę z terroryzmem, skutki huraganu  Katrina oraz liczne wizyty polskich prezydentów i premierów w Białym Domu. Był  specjalnym wysłannikiem Polskiego Radia do Haiti po trzęsieniu ziemi w styczniu  2010 roku.

Od dwóch lat w każdy piątek na antenie PR3 w "Przeglądzie prasy z  Waszyngtonu" w sposób lekki i zabawny opowiada o Ameryce.

Marek  Wałkuski ma żonę Edytę i syna Konrada. W wolnym czasie podróżuje, gra w  tenisa, jeździ na rowerze górskim i  motocyklu.

Section07
Napisz do mnie

..