X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Wojciech Cegielski

Redaktor

Reporter. Korespondent zagraniczny Polskiego Radia. Specjalista od konfliktów zbrojnych i polityki międzynarodowej, w szczególności Bliskiego Wschodu, Stanów Zjednoczonych i NATO. Wielokrotny wysłannik Polskiego Radia do Afganistanu, Iraku, Izraela i Autonomii Palestyńskiej.

Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim, ma za sobą także kursy dziennikarskie na Uniwersytecie Północnej Karoliny w USA. Stypendysta prestiżowego International Visitor Leadership Program rządu Stanów Zjednoczonych. Wykładowca SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego.

 

Z Polskim Radiem związany od 1999 roku, najpierw jako dziennikarz Polskiego Radia w Krakowie, a obecnie Informacyjnej Agencji Radiowej. Przygotowuje również materiały na anteny Jedynki, Trójki, Czwórki i Polskiego Radia 24.

 

Relacjonował wojny w Strefie Gazy w 2012 i 2014 roku. Oglądał z bliska zwycięstwa Baracka Obamy w 2008 i 2012 roku i wybory do Kongresu USA w 2010 roku. Relacjonował śmierć i pogrzeb Jana Pawła II oraz konklawe w 2005 roku oraz papieskie pielgrzymki do Polski, Niemiec, Czech, Jordanii, Izraela i USA. Ma na koncie wywiady z ważnymi dowódcami talibów w Afganistanie, w tym rozmowę z mułłą Husseinem Gulla, jednym z dowódców w prowincji Helmand. Przeprowadził też wywiad z przywódczynią opozycji w Birmie, laureatką Pokojowego Nobla Aung San Suu Kyi.

 

Miłośnik latania, rodzinnego miasta Bielska-Białej, telewizyjnych produkcji Michaela Palina i Jona Stewarta oraz książek Amosa Oza i Amina Maaloufa.

Section07
Napisz do mnie