Ludzie Polskiego Radia
Section06

Wojciech Cegielski

Dyrektor Redaktor Naczelny

Szef newsów w Polskim Radiu (Dyrektor-Redaktor Naczelny Informacyjnej Agencji Radiowej). Zarządza newsroomem Radia, serwisami informacyjnymi w Jedynce i w Trójce oraz wszystkim, co związane jest w Radiu z internetem: stronami www, podcastami i mediami społecznościowymi. Wcześniej przez dwie dekady był korespondentem zagranicznym Polskiego Radia. Specjalizuje się w konfliktach zbrojnych i w polityce międzynarodowej, głównie na Bliskim Wschodzie i w Stanach Zjednoczonych. Jest autorem podcastu "Świat".

ZOBACZ podcast "Świat" na YouTube


ZOBACZ konto na Instagramie


Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Studiował także na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na Uniwersytecie Północnej Karoliny w USA. Stypendysta prestiżowego International Visitor Leadership Program rządu Stanów Zjednoczonych. Wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego oraz SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego.


Z Polskim Radiem związany od 1999 roku, najpierw jako dziennikarz Polskiego Radia w Krakowie, a od 2005 roku jako dziennikarz Informacyjnej Agencji Radiowej.


Z mikrofonem Polskiego Radia był w Afganistanie, Izraelu, Gazie, Libanie, Iraku, Iranie, Tunezji, Korei Płd., Wietnamie, Australii, Nowej Zelandii i w wielu innych krajach. Relacjonował wszystkie amerykańskie wybory prezydenckie od 2008 roku, konklawe z 2005 i 2013 roku, papieskie pielgrzymki Polski, Niemiec, Czech, Jordanii, Izraela i USA. Ma na koncie wywiady z ważnymi dowódcami talibów w Afganistanie, w tym rozmowę z mułłą Husseinem Gulla. Przeprowadził też wywiad z byłą przywódczynią opozycji w Birmie, laureatką Pokojowego Nobla Aung San Suu Kyi.

 

Uwielbia latanie, rodzinne miasto Bielsko-Białą, telewizyjne produkcje Michaela Palina, Bliski Wschód, gotowanie, a nade wszystko swoją żonę i dwójkę swoich dzieci.

Section07
Napisz do mnie

..