X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Joanna Grotkowska

Prowadzący

Zaczęło się od rozmowy z Johnem Cagem w Berlinie Wschodnim, z której zrobiłam audycję w nieistniejącym już Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia.

Dziennikarka i krytyk muzyczny, studiowała muzykologię na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, uzyskując dyplom z wynikiem bardzo dobrym w roku 1990. Od tego roku rozpoczęła pracę w Polskim Towarzystwie Muzyki Współczesnej organizując Międzynarodowe Kursy dla Młodych Kompozytorów w Kazimierzu Dolnym, cykle koncertów muzyki nowej — w Sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie oraz cykle koncertów w warszawskich liceach. W 1991 roku objęła stanowisko dyrektora biura Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. Pracowała przy organizacji festiwalu Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Współczesnej "Światowe Dni Muzyki" — Warszawa 1992.

Od 19 lat związana jest z Programem 2 Polskiego Radia, początkowo pracując jako asystentka dyrektora do spraw kontaktów z Europejską Unią Nadawców (EBU), od 1994 jako dziennikarka Redakcji Muzyki Współczesnej. Zrealizowała kilkaset autorskich audycji, w tym portretów radiowych takich kompozytorów jak John Cage, Henryk Mikołaj Górecki, Witold Lutosławski (audycja wysłana przez Polskie Radio na konkurs Prix Italia w 2004), Louis Andriessen, Steve Reich, Włodzimierz Kotoński, Zygmunt Krauze, Paweł Szymański, Tadeusz Wielecki, Paweł Mykietyn, Frank Zappa, John Zorn, a także kilkadziesiąt transmisji koncertów (w tym koncertów Warszawskiej Jesieni, Holland Festival, Wratislavia Cantans, Sacrum Profanum). Współpracowała przy organizacji radiowych koncertów w Studiu Koncertowym Polskiego Radia (w tym słynnego koncertu "Hommage a Witold Lutosławski" podczas Warszawskiej Jesieni, 1994). W 2007 roku rozpoczęła współpracę z Fundacją Polskiej Rady Muzycznej, organizując coroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Improwizowanej Ad Libitum, Konkurs im. Witolda Lutosławskiego dla dzieci i młodzieży, realizując projekty zmierzające do poprawy stanu powszechnej edukacji muzycznej w Polsce.

Publikowała w "Ruchu Muzycznym" i magazynie "Glissando", pisała teksty programowe i krytyczne  do licznych publikacji festiwalowych (Warszawska Jesień, Sacrum Profanum, Rozdroże, Chopin i jego Europa).

Section07
Napisz do mnie