Polskie Radio
Section05
Michał Rachoń

"Pałac Kultury to symbol zniewolenia polskiego narodu"

Wraca kwestia przyszłości Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wicepremier Piotr Gliński stwierdził, że „nie ma nic przeciwko” ewentualnemu wyburzeniu budynku, za usunięciem wysokościowca opowiada się także Mateusz Morawiecki. W Debacie Poranka komentarz Michała Rachonia z Telewizji Polskiej i Gazety Polskiej, a także Sebastiana Gajewskiego z Centrum im. I. Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Pałac Kultury i Nauki komunizm PRL Warszawa historia PRL stalinizm Michał Rachoń

„Przyczyną problemów Nowoczesnej nie jest Schetyna”

- Pół roku po wyborach parlamentarnych mówiło się, że to do Nowoczesnej orbitować będą posłowie PO. Nastąpił jednak szereg wydarzeń - m.in. wyjazd szefa tego ugrupowania Ryszarda Petru na Maderę w czasie gdy twierdził, że w Polsce zagrożona jest demokracja - i zaczął się zjazd sondażowy. Partii nie pomagają kolejne lapsusy językowe lidera. To, co dzieje się w tej chwili wokół wyborów na prezydenta Warszawy, jest naturalną konsekwencją – powiedział w Debacie Poranka Michał Rachoń z TVP Info. Gościem Polskiego Radia 24 był także Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Lubnauer Nowoczesna Platforma Obywatelska Michał Rachoń Rafał Trzaskowski Warszawa wybory samorządowe Grzegorz Schetyna

Spór o asesorów sądowych. Komentarze publicystów

Sprzeciw Krajowej Rady Sądownictwa wobec wszystkich 265 asesorów nie jest oparty na okolicznościach, które w świetle przepisów mogą stanowić podstawę takiej decyzji – napisali we wspólnym stanowisku asesorzy z listy resortu sprawiedliwości. Chcemy wykonywać służbę w sposób bezstronny, z dala od sporów politycznych – dodali. W Debacie Poranka o sporze na linii KRS-resort sprawiedliwości mówili publicyści: Michał Rachoń, Piotr Nisztor i Tomasz Walczak.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Piotr Nisztor Michał Rachoń Krajowa Rada Sądownictwa asesorzy Waldemar Żurek

Nowy premier? "Zwycięskiego składu się nie zmienia"

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni, przekaże opinii publicznej swoje decyzje o zmianach w Radzie Ministrów. "Wszelkie zmiany wprowadzane w rządzie, służą usprawnieniu funkcjonowania Rady Ministrów i skutecznemu realizowaniu programu PiS" - powiedział z kolei rzecznik rządu Rafał Bochenek. O rekonstrukcji rządu mówili w audycji Debata Poranka Michał Rachoń (TVP INFO) i Sebastian Gajewski (Centrum im. Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło rekonstrukcja rządu rząd Beaty Szydło Michał Rachoń