X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
niepodległość

"Z Kresami wiąże się wielkość Rzeczpospolitej"

- My spoglądamy na to z perspektywy ludzi XXI wieku. Niepodległość witało społeczeństwo jeszcze XIX-wieczne. To byli ludzie wychowani i wykształceni pod zaborami. Mieli zupełnie inne podejście do I Rzeczypospolitej, do naszej tradycji. Nikt sobie nie wyobrażał niepodległej Rzeczpospolitej bez części wschodniej. Tam były ośrodki kultury, m.in. Lwów, który pełnił rolę polskiego Piemontu - przypomina prof. Janusz Odziemkowski, historyk z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Kresy historia Polski niepodległość Lwów HISTORIA Paweł Lekki

Z wizytą w dworku Marszałka Józefa Piłsudskiego

Z okazji Święta Niepodległości, dzisiejszego poranka słuchacze Jedynki mogli poczuć się tak, jakby byli na spacerze w Milusinie, czyli w dworku Marszałka Józefa Piłsudskiego w podwarszawskim Sulejówku. Monika Tarka i Robert Kilen wybrali się na zwiedzanie tego uroczego miejsca z opiekunem Milusina panem Jerzym Pawłowskim.
Zobacz więcej na temat:  11 listopada HISTORIA historia Polski Józef Piłsudski Monika Tarka-Kilen niepodległość Robert Kilen

Z napisem czy bez, czyli jak nie zbezcześcić flagi

Przed Świętem Niepodległości podpowiadamy, jak obchodzić się z symbolami narodowymi. - Generalnie na fladze nie powinno się nic pisać, ale dopuściłbym umieszczanie nazwy miejscowości na flagach kibiców wydarzeń sportowych - mówi Jarosław Pych z Muzeum Wojska Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  11 listopada dzień niepodległości flagi państwowe niepodległość Roman Czejarek symbole narodowe Święto Niepodległości POLSKA

"Młode Wilki" w Muzeum Powstania Warszawskiego

Inspiracją dla tytułu VIII już Koncertu Niepodległości są słowa piosenki "Obława" Jacka Kaczmarskiego, a jego tegoroczna edycja będzie poświęcono młodzieży walczącej o Polskę. O wydarzeniu mówił w Polskim Radiu 24 Jacek "Wiejski" Górski - scenarzysta, reżyser, organizator koncertu.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Kaczmarski koncert młodzież Muzeum Powstania Warszawskiego niepodległość MUZYKA muzyka hp Powstanie Warszawskie