Polskie Radio
Section05
Piotr Woyciechowski

List do Piotra Jeglińskiego. Padają pytania o związki z ludźmi służb

Sławomir Cenckiewicz, Witold Bagieński, Piotr Woyciechowski, Piotr Nisztor, Wojciech Dudziński, Maciej Marosz i Cezary Gmyz skierowali list otwarty do Piotra Jeglińskiego, dyrektora Wydawnictwa „Edition Spotkania”. Pismo publikujemy w całości zachowując pisownię oryginalną. Piotr Jegliński otrzymał zaproszenie Polskie Radia 24 do wzięcia udział w jednej z naszych audycji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służba bezpieczeństwa Piotr Jegliński Piotr Woyciechowski Piotr Nisztor Cezary Gmyz PRL

"Zespół Studiów i Analiz MSW był zaczynem IPN-u"

Zespół Studiów i Analiz MSW pracował nad opracowaniem w zasobach resortu MSW danych dotyczących tajnych współpracowników SB. Na czym polegała praca Zespołu? Jaki był stan akt MSW w 1992 roku? Jaka była atmosfera społeczna i polityczna, kiedy przygotowywano pierwszy projekt lustracji? Mówił o tym w audycji Kulisy Spraw Piotr Woyciechowski - w okresie rządów premiera Jana Olszewskiego kierował Zespołem Studiów i Analiz MSW, były szef PWPW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 IPN służba bezpieczeństwa PRL komunizm Piotr Woyciechowski Antoni Macierewicz

Dymisja szefa PWPW. Komentarz publicystów

Decyzją rady nadzorczej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych dotychczasowy prezes zarządu spółki, Piotr Woyciechowski, został odwołany. Sprawa zbiegła się z publikacją "Faktu" nt. rzekomego podsłuchiwania i nagrywania rozmów szefów związków zawodowych funkcjonujących w PWPW. W Debacie Dnia rozmowa z Cezarym Krysztopą z "Tygodnika Solidarność" i Jakubem Szczepańskim z "Faktu", autorem tekstu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Woyciechowski