Minister finansów zapowiada cięcia w „budżetówce” Minister finansów Paweł Szałamacha planuje obniżenie kosztów pracy w sferze budżetowej. Chce zaoszczędzić w ten sposób 14 mld zł. O realiach polskiej „budżetówki” mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej, „Rzeczy wspólne”. Zobacz więcej na temat:
Debata Dnia: Amerykańscy politycy o masakrze w Orlando Kandydaci w amerykańskich wyborach prezydenckich potępili atak terrorystyczny w nocnym klubie w Orlando. Przy okazji Donald Trump skrytykował podejście do terroryzmu Hillary Clinton, a była sekretarz stanu zarzuciła kandydatowi republikanów demagogię. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 o sprawie rozmawiali Piotr Gabryel z tygodnika „Do Rzeczy” oraz Jerzy Domański z tygodnika „Przegląd”. Zobacz więcej na temat:
Mieszkanie – wynająć czy kupić na kredyt? Badania wykonane na zlecenie Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia pokazują, że 54 proc. Polaków wolałaby wynajmować mieszkanie w ramach programu Mieszkanie+ niż wziąć kredyt hipoteczny na własne lokum lub wynajmować je na zasadach rynkowych. O stosunku Polaków do posiadania mieszkania w Pulsie Gospodarki mówili Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), Krzysztof Sobczak (Wolters Kluwer Polska) i Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński). Zobacz więcej na temat:
Narodowa gorączka futbolowa Cała Polska żyje Euro 2016. Jak zwykle podczas wielkich imprez sportowych, większość z nas przemienia się na kilka tygodni w kibiców i ekspertów. Wielu bierze urlop, by nie przegapić żadnego meczu. W Debacie Poranka zastanawialiśmy się nad znaczeniem wielkiego sportu w naszym życiu. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli dr Elżbieta Sideris, psycholog i prof. Stanisław Mocek, socjolog i rektor Collegium Civitas. Zobacz więcej na temat:
Polska wygrała z Irlandią Północną 1:0 Wielkie zwycięstwo Polaków! Reprezentacja polska w pierwszym meczu piłkarskich mistrzostw Europy wygrała z kadrą Irlandii Północnej 1:0. W Polskim Radiu 24 komentarz do spotkania w Nicei. Zobacz więcej na temat:
Piłkarze: herosi czy celebryci? – Dzisiaj, w dobie Internetu, kreowanie wizerunku sportowców przez specjalistów jest niezbędne do tego, by zrobić karierę – mówiła w Polskim Radiu 24 dr Anna Pycka z Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Zobacz więcej na temat:
Kwadrans z Euro: Marcin Bratkowski o meczu otwarcia W pierwszym meczu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, Francja pokonała Rumunię 2:1 (0:0) . O meczu otwarcia i przewidywanym zwycięzcy Euro 2016 mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Bratkowski, dziennikarz Przeglądu Sportowego. Zobacz więcej na temat:
Sejm przyjął tzw. ustawę antyterrorystyczną Sejm przyjął tzw. ustawę antyterrorystyczną. Zanim przeprowadzono głosowanie, wywiązała się burzliwa dyskusja. Część opozycji zarzucała rządowi, że chce wprowadzić nadmierną kontrolę obywateli. W programie Sobota po Tygodniu o ustawie dyskutowali Jakub Gontarek (FM Lewiatan), Mateusz Luft (RDC) i Radosław Żydok (Fundacja Republikańska). Zobacz więcej na temat:
Mecz otwarcia Euro 2016 za nami Mecz otwarcia Euro 2016 za nami! Francja po walce do ostatnich minut, wygrała z Rumunią 2:1. O sportowym i społecznym aspekcie Euro 2016 mówił w Polskim Radiu 24 korespondent Polskiego Radia, Marek Brzeziński. Zobacz więcej na temat:
Kwadrans z Euro – nowa audycja w Polskim Radiu 24 Euro 2016: Rusza piłkarskie święto. 10 czerwca na słynnym Stade de France w podparyskim Saint-Denis reprezentacja Francji w meczu otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy zmierzy się z Rumunią. Piłkarskich emocji nie zabraknie też na antenie Polskiego Radia 24. Codziennie o godzinie 14.15 audycja "Kwadrans z Euro". Zobacz więcej na temat:
Będą ułatwienia dla przedsiębiorców Ponad sto ułatwień dla firm, głównie mikro, małych i średnich, przewiduje pakiet przedsiębiorczy przedstawiony przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Sprawę w Pulsie Gospodarki Polskiego Radia 24 komentowali Mariusz Adamiak z PKO BP, Jakub Kurasz z PwC i Cezary Mech, ekonomista. Zobacz więcej na temat:
Polska demokracja oczami Zachodu Prezydent Barack Obama i sekretarz stanu John Kerry podejmą temat demokracji w Polsce podczas wizyty w Warszawie na lipcowym szczycie NATO. Zapowiedział to zastępca rzecznika Departamentu Stanu Mark Toner. Sprawę w Debacie Poranka Polskiego Radia 24 komentowali Zuzanna Dąbrowska, publicystka radiowej „Jedynki” i Wiktor Świetlik z tygodnika „wSieci”. Zobacz więcej na temat:
Elektrownie wiatrowe dzielą W Sejmie trwają prace nad ustawą o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Ustawa budzi sprzeciw wśród przedsiębiorców, ponieważ wprowadza restrykcyjne przepisy dotyczące budowy i rozwoju elektrowni wiatrowych. Zobacz więcej na temat:
Czy umowy „frankowe” były legalne? Banki powinny zwrócić niektórym kredytobiorcom część nienależnie pobranych pieniędzy. To główny wniosek raportu zaprezentowanego przez Rzecznika Finansowego. Gościem Polskiego Radia 24 była Agnieszka Wachnicka, dyrektor Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego w Biurze Rzecznika Finansowego. Zobacz więcej na temat:
Debata Dnia: Będą zmiany w TK? W czwartek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie trzech projektów zmian dotyczących Trybunału Konstytucyjnego autorstwa PiS, PSL i KOD (projekt obywatelski). W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 sprawę komentowali Roman Mańka, redaktor naczelny miesięcznika „FIBRE” i Piotr Pałka z portalu „Rebelya.pl”. Zobacz więcej na temat:
Marek Belka żegna się z NBP Prof. Marek Bela zwalnia fotel prezesa Narodowego Banku Polskiego. 6-letnią kadencję szefa banku centralnego oceniali w Pulsie Gospodarki prof. Elżbieta Mączyńska (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Szkoła Główna Handlowa), Jan Cipiur ("Obserwator Finansowy") i Roland Paszkiewicz (Centralny Dom Maklerski Pekao SA). Zobacz więcej na temat:
Kolejny szczyt Grupy Wyszehradzkiej Premierzy Polski, Czech, Słowacji i Węgier spotkają się w Pradze, by omówić sytuację w Unii Europejskiej. O kolejnym szczycie Grupy Wyszehradzkiej i roli, jaką odgrywa ta organizacja w Europie, rozmawiali w Debacie Poranka Magdalena Skajewska (Polskie Radio), dr Piotr Bajda (UKSW) i prof. Jacek Wojnicki (Instytut Europeistyki UW). Zobacz więcej na temat:
Co dalej z frankowiczami Eksperci prezydenta kończą pracę nad tzw. ustawą frankową. Jej projekt ma trafić do Sejmu do końca czerwca. O sytuacji frankowiczów i kondycji banków mówili w Pulsie Gospodarki Tomasz Kaczor (BGK), Arkadiusz Pączka ( Pracodawcy RP) i Piotr Soroczyński (Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych) Zobacz więcej na temat: