"Babcia i dziadek muszą być na topie"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 13:00
By mieć dobry kontakt z wnukami, trzeba dobrze rozumieć młode pokolenie. Seniorom pomagają w tym działające w całej Polsce Szkoły Super Babci i Super Dziadka.
Audio
  • Lucyna Szabłowska o Szkole Super Babci i Super Dziadka (Sygnały dnia/Jedynka)
Nowoczesna babcia powinna nie tylko radzić sobie z nowymi technologiami, ale także proponować wnukom ciekawe zabawy (zdjęcie ilustracyjne)
Nowoczesna babcia powinna nie tylko radzić sobie z nowymi technologiami, ale także proponować wnukom ciekawe zabawy (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay (Domena publiczna)

- Technika poszła bardzo do przodu. Dzieci dziwią się, gdy w szkołach i przedszkolach opowiadamy o tym, jakie było nasze dzieciństwo. Nie wyobrażają sobie, jak można było żyć bez telewizora, internetu, smartfona. Dzisiejsi babcia i dziadzio muszą być na topie - przyznaje Lucyna Szabłowska z pierwszego w Polsce, lubelskiego oddziału szkoły.

Podczas zajęć seniorzy uczą się atrakcyjnych zabaw dla dzieci, uprawiają sport, wysłuchują wykładów na temat zdrowego odżywiania i organizują spotkania okolicznościowe, a nawet spektakle teatralne dla wnuków w ramach Teatru Bajarka.

Dlaczego do szkoły przychodzi dużo więcej babć niż dziadków? Czy można to zmienić? Jak zostać super babcią i super dziadkiem? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Lucyna Szabłowska (Szkoła Super Babci i Super Dziadka)

Data emisji: 21.01.2016

Godzina emisji: 8.13

mg/ab

Czytaj także

Radosna starość? To jest możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 14:00
- Jeżeli chcemy dłużej cieszyć się dziećmi, wnukami, życiem, to trzeba w starość inwestować. Jak usiądziemy na kanapie, to na pewno będą nas bolały biodra, zasklepimy się. Jak przestaniemy wiedzieć co się na świecie dzieje, to stracimy kontakt z młodymi - przestrzega Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skąd wywodzi się Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 13:27
W te dwa dni okazujemy babciom i dziadkom wyjątkową wdzięczność za nauki, troskę, opiekę, a przede wszystkim za ich obecność. Mali wnukowie zapraszają dziadków na przedstawienia szkolne i wręczają laurki, a starsi składają życzenia, przynoszą kwiaty i upominki. Skąd się wzięły te tradycje?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pamiętaj o babci i dziadku nie tylko, gdy jest ich święto

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 11:30
- Dzięki wnukom nadążamy za współczesnością. Dawniej świat nie zmieniał się tak szybko jak teraz i wiedza starszych ludzi była do czegoś przydatna, a teraz ma coraz mniejsze znaczenie praktyczne - mówi Zofia Zubczewska, współautorka bloga "Babcia Polka".
rozwiń zwiń