Czwórka

Barman musi znać swoje miejsce

25.01.2011 09:47
Osoba stojąca za barem nie może spoufalać się z klientem – tłumaczy w Czwórce Patryk Lenart z Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów.

W rozmowie z klientem barman nie powinien zajmować żadnego stanowiska – wyjaśnia Patryk Lenart z Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów. W sytuacji, gdy poglądy barmana będą sprzeczne z przekonaniami klienta, może dojść do kłótni – ostrzega gość „Poranka” Czwórki.

Rola barmana polega na słuchaniu. Osoba stojąca za barem, nie powinna angażować się w wymianę zdań z klientem – podkreśla Patryk Lenart. – Barman musi znać swoje miejsce - dodaje.

Jak tłumaczy gość Romka Wójcika, w tym zawodzie należy być powściągliwym, dyskretnym i – w żadnym wypadku – nie wolno spoufalać się z klientem.

Patryk Lenart przyznaje, że w szkoleniu barmanów powinno się kłaść nacisk nie tylko na naukę sztuki barmańskiej, ale również na naukę psychologii. – Pracujemy nad odpowiednim podejściem do klienta, by w barze czuł się on jak gość. 99% osób pracujących w Polsce za barem nie rozumie, jak wielkie znaczenie ma nawiązanie i podtrzymanie pozytywnej relacji z klientem - tłumaczy.

Więcej w rozmowie Romka Wójcika z Patrykiem Lenartem. Wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w ramce po prawej stronie.

ap/ŁSz

Zobacz więcej na temat: Polska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń