Polskie Radio
Section05
medycyna

Na Zdrowie: Na swoją starość pracujemy całe życie

Starość nazywana często jesienią życia też może mieć różne oblicza. To czy będzie pogodna w dużej mierze zależy od nas samych. W audycji „Na Zdrowie” rozmawialiśmy o tym, jak dbać o siebie, aby podeszły wiek nie ograniczał naszej normalnej aktywności. Gośćmi audycji byli: lek. med. Dariusz Bednarczyk, neurolog z Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie oraz Ireneusz Fabisiak, dyrektor biura Fundacji 60+.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie starość medycyna służba zdrowia

"Protest jest wykorzystywany do rozgrywek politycznych"

"Chcemy leczyć w Polsce", "Wszyscy jesteśmy pacjentami" - pod takimi hasłami rezydenci zorganizowali w większych miastach pikiety wsparcia dla prowadzących strajk głodowy kolegów. Żłożyli też w Kancelarii Premiera pismo ze swoimi postulatami. O proteście lekarzy rezydentów mówił w audycji Jeden na Jednego były minister zdrowia i lekarz Marek Balicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 protest lekarz służba zdrowia medycyna POLSKA

"W ocenie prezydenta wciąż możliwy jest dialog ws. lekarzy"

Prezydent uważa, że w tym momencie nie została wyczerpana możliwość kompromisu; dwie strony powinny usiąść i rozmawiać - oświadczył rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Dodał, że ważne jest, by lekarze rezydenci nie dali się wciągnąć w "wojnę polityczną". - Prezydent może włączyć się w mediacje - mówił z kolei Paweł Mucha z kancelarii prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent medycyna służba zdrowia zdrowie