POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

Enchantia: reggae z komputerowej krainy

Czwórka
Bartosz Chmielewski 15.11.2011
Enchantia
Enchantia, foto: fot. Bartosz Bajerski

- Wychodzi na to, że obecnie jesteśmy jedyną młodą reggae kapelą z Trójmiasta – mówili w Czwórce reprezentanci Enchantii, zespołu, który jest w przededniu płytowego debiutu.

Enchantia to reggae’owy kwintet działający od 2008 roku. Swoją nazwę zespół zaczerpnął z pewnej starej gry komputerowej. – Enchantia to nazwa krainy z fajnej przygodówki na Amigę, "Course of Enchantia", chyba z 1993 roku – mówił w rozmowie z DJ Makenem, Tomek, perkusista zespołu.

W swojej twórczości grupa odwołuje się do korzeni reggae, w pewnym sensie dystansując od zdobywającej coraz większą popularność w Polsce imprezowej odmiany reggae, czyli dancehallu.

- Nie przepadam za dancehallem, źle mi się to kojarzy, z rozbieraniem i tańczeniem wyzwolonym. Nie mam nic przeciwko temu, ale wolę pójść w inną stronę – mówiła w czwórce Sara Brylewska, wokalistka zespołu obdarzona ciepłym i charakterystycznym głosem, prywatnie córka fundamentu polskiego reggae Roberta Brylewskiego.

Zespół obecnie szykuje się do wydania swojej debiutanckiej płyty zatytułowanej po prostu Enchantia. Okładkę albumu ozdobił obraz Tomasza Budzyńskiego.

Więcej na temat tego wydawnictwa, ale też trójmiejskiej sceny reggae w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Polecane

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!