POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

Premiera EPki zespołu Star Guard Muffin! (WIDEO)

Czwórka
Michał Mendyk 24.06.2011
Star Guard Muffin w Pod Lupą
Star Guard Muffin w "Pod Lupą", foto: fot. Ola Górska

W piątek 24 czerwca światło dzienne ujrzy EPka zespołu zatytułowana "Jamaican Trip", a w sobotę muzycy zagrają koncert w czwórkowym "Ministerstwie Dźwięku"! Tego nie można przegapić!

- Dla Jamajczyków liczy się muzyka, a nie wartości materialne - powiedzieli w czwórkowej audycji "Pod Lupą" muzycy Star Guard Muffin. Niedawno wrócili oni z "podróży marzeń", podczas której nagrali swoją nową EPkę przy wsparciu takich znakomitości, jak słynny saksofonista Dean Fraser czy gitarzysta Earl "Chinna" Smith, znany m.in. ze współpracy z Bobem Marleyem.

Album "Jamaican Trip", którego premiera zaplanowana została na 24 czerwca, zarejestrował i wyprodukował Ronald McDermott w legendarnym dla świata reggae studiu Tuff Gong. Ale największe wrażenie zrobił na chłopakach z Brzegu anonimowy "dziadek od przeszkadzajek": - Nie widzieliśmy jeszcze, żeby ktoś tak przeżywał muzykę. Ten 75-latek miał więcej energii niż wielu młodych ludzi.

W trakcie dwutygodniowej wyprawy na Jamajkę nakręcony został również film Mateusza Winikiela pod tym samym tytułem, którego premiera odbyła się 20 czerwca w stołecznej Kinotece:

Muzycy Star Guard Muffin wspomianają swoją wyprawę na Jamajkę przede wszystkim jako wielką muzyczną lekcję. Ich własna twórczość podryfowała w sposób naturalny ku bardziej korzennemu, dojrzałemu stylowi. Choć nie mieli zbyt wiele wolnego czasu, zdążyli dać koncert dla wyrobionej lokalnej publiczności, spędzić noc na tropikalnej plaży, ale też dostrzec bezmiar jamajskiego ubóstwa.

Przypomnijmy, że Star Guard Muffin zawdzięcza medialny rozgłos spektakularnym występom swojego frontmana – Kamila Bednarka w popularnym programie telewizyjnym "Mam Talent". Debiutancki album zespołu, "Szanuj" z 2010 roku stał się potem prawdziwym bestsellerem, sprzedając się łącznie w nakładzie 75 tysięcy egzemplarzy.

Medialny sukces oraz jamajska eskapada to potencjalne odskocznie do udanej, wieloletniej kariery. Ale też wzlot, po którym trudno może być zaspokoić oczekiwania fanów oraz własne, rozbudzone apetyty. Na sakramentalne pytanie "Co dalej?" młodzi muzycy odpowiadają skromnie: - Pora wziąć się do pracy nad drugim albumem. I chcielibyśmy jeszcze kiedyś odwiedzić Jamajkę...

Aby posłuchać rozmowy Justyny Dżbik z członkami Star Guard Muffin wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku "Z Jamajki do Ministerstwa Dźwięku" w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

Z kolei w "Stacji Kultura" gościł reżyser dokumentu "Jamaican Trip". Rozmowa z Kuby Kukli z Mateuszem Winklem dostępna po kliknięciu ikony "Jamaican Trip - film".

W sobotę 25 czerwca o 18:00 zapraszmy na koncert zespołu Star Guard Muffin do czwórkowego "Ministerstwa Dźwięku"!Polecane

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!