Grecja wyeliminowała Rosję z mistrzostw

Aneta Hołówek 16.06.2012
Giorgos Karagounis cieszy się po zdobyciu bramki
Giorgos Karagounis cieszy się po zdobyciu bramki , foto: PAP/Leszek Szymański

Po golu Giorgosa Karagounisa reprezentacja Grecji pokonała Rosję i awansowała do ćwierćfinału Euro 2012. Porażka "Sbornej" to kolejne niespodzianka piłkarskich mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie.

Grecja - Rosja 1:0 (1:0)

Gola na miarę ćwierćfinału strzelił Giorgos Karagounis w ostatniej akcji przed przerwą.

Mecz zaczął się od zdecydowanych ataków Grecji, doskonałą sytuację już w szóstej minucie miał Katsuranis, który po rzucie rożnym próbował przelobować bramkarza Rosji. Małafiejew zdołał jednak wybić piłkę na rzut rożny. Rosjanie otrząsnęli się z przewagi rywali, ale doskonałe sytuacje marnowali Arszawin, Kierżakow, a mocne strzały Glushakowa i Żirkowa były minimalnie niecelne.

W drugiej połowie Grecy byli bliscy strzelenia drugiego gola. Giorgios Tzavellas mocno uderzył z rzutu wolnego, piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką i wyszła w aut. Później Rosjanie osiągnęli przewagę, jednak nie potrafili jej wykorzystać. Najbliżej celu był Ałan Dzagojew, który główkował po dośrodkowaniu Arszawina. Piłka minęła słupek dosłownie o centymetry. Zmasowana obrona Greków przyniosła efekt i po końcowym gwizdku sędziego to oni cieszyli się z awansu do czołowej ósemki Euro 2012.

Z pierwszego miejsca w grupie awansowali Czesi, którzy we Wrocławiu wygrali z Polską 1:0.