Polskie Radio

Szef sztabu WOŚP przywłaszczył sobie pieniądze?

12.01.2012 11:30
Członkowie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bolesławcu złożyli doniesienie na policję.
Szef sztabu WOŚP przywłaszczył sobie pieniądze?
Foto: fot. facebook.com/wosp

- Zgłosiliśmy fakt przywłaszczenia pieniędzy przez Henryka Jasińskiego, szefa sztabu WOŚP w Bolesławcu, bo nie wiemy, co z nimi zrobił - mówi "Gazecie Wrocławskiej" Janina Majewska, zastępca szefa sztabu. - Nic nie ukradłem - zapewnił Jasiński w rozmowie z dziennikiem.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Henryk Jasiński - jak ustaliła "Gazeta Wrocławska" - od niedzieli nie kontaktuje się z wolontariuszami i sztabem. 9 stycznia miał wypadek samochodowy, gdy odwoził kolegę. W samochodzie przewoził puszki pochodzące z finału WOŚP. Policja przekazała je osobie wskazanej przez Jasińskiego.

- Fundacja bacznie przygląda się sprawie Bolesławca i jest w stałym kontakcie z policją, która bada sprawę - powiedział "Gazecie Wrocławskiej" Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

Jak donosi gazeta, wolontariusze już wcześniej skarżyli się na współpracę z Jasińskim. W grudniu ze sztabu odeszło 12 osób. Według wolontariuszy podczas koncertów panował chaos, a puszki otwierano nie w banku, a w Ośrodku Kultury, gdzie odbywał się finał.

"Gazeta Wrocławska", kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak też licytuje na rzecz Orkiestry. Anonimowo

09.01.2012 18:14
Ponad 1,7 mln zł z zebranych ponad 40 mln wpłynęło już na konta fundacji WOŚP. Wynik finansowy nie jest jeszcze ostateczny - aukcje na rzecz Orkiestry trwają do końca lutego.
rozwiń zwiń