Polskie Radio
Section05
służba zdrowia

Szpitale i przychodnie czeka cyfrowa rewolucja?

Informatyzacja polskiej służby zdrowia przyspiesza. W ciągu trzech najbliższych lat do obiegu wejdą obowiązkowe elektroniczne zwolnienia lekarskie, e-recepty oraz e-skierowania. W 2019 roku ma wejść w życie elektroniczna dokumentacja, a pacjenci zyskają dostęp do swoich danych medycznych online. Szpitale i placówki służby zdrowia czeka w najbliższych latach cyfrowa rewolucja. 
Zobacz więcej na temat:  szpital technologie cyfryzacja służba zdrowia

10 miliardów zł na służbę zdrowia. Związki chcą podwyżek

Potrzebne jest zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do poziomu 6,8% PKB. – Tylko w takim wypadku służba zdrowia będzie na odpowiednim poziomie – poziomie europejskim – mówił w audycji "W samo południe" dr Tomasz Dybek, prezes zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii, który wchodzi w skład Porozumienia Zawodów Medycznych.
Zobacz więcej na temat:  służba zdrowia zdrowie pieniądze płaca minimalna POLSKA

Ratownicy medyczni nie chcą zarabiać mniej niż pielęgniarki

Pracownicy karetek pogotowia domagają się podwyżki płac do poziomu pielęgniarek. Jednak ministerstwo zdrowia zaproponowało kwotę o połowę niższą. Czy środowisko zgodzi się na taki kompromis? Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Maria Ochman z NSZZ Solidarność i Roman Badach-Rogowski z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  ratownik medyczny pieniądze służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia Konstanty Radziwiłł