Soczi 2014: Czechy pokonały Słowację w hokejowym hicie [11. DZIEŃ IGRZYSK]

Martin Ruszkiewicz 18.02.2014

Hokeiści Czech awansowali do ćwierćfinału olimpijskiego turnieju w Soczi. W meczu play-off pokonali Słowację 5:3. Tymczasem Polacy nie odnieśli sukcesów, których zresztą trudno było się spodziewać, ponieważ w swoich konkurencjach nie należeli do faworytów.

Soczi 2014 - Terminarz

RELACJA NA ŻYWO:

21:26 - Kończymy już naszą relację na żywo z 11. dnia igrzysk. Zapraszamy na relacje z kolejnych zawodów w Soczi już od jutra rana na naszych stronach!

21:00 - Wiadomości: białoruska biathlonistka Daria Domraczewa jako jedyna zdobyła do tej pory trzy złote medale igrzysk w Soczi. Po dwa razy na najwyższym stopniu podium stawało dziesięciu sportowców, w tym Kamil Stoch. W sumie jest już 45 multimedalistów

Tabela medalowa Soczi 2014

20:52 - Pogoda: a w Soczi sypie śnieg...

20:50 - Zapowiedź: w środę polskim kibicom emocji powinien dostarczyć olimpijski start w Soczi biegaczek Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec w sprincie drużynowym. Wśród mężczyzn rywalizować będą Maciej Kreczmer i Maciej Staręga. Zadebiutuje też panczenistka Katarzyna Woźniak

Soczi 2014: Justyna Kowalczyk na starcie sprintu drużynowego [ZAPOWIEDŹ]

20:20 - Hokej: Czechy - Słowacja 5:3, Szwajcaria - Łotwa 1:3. Znamy już wszystkie pary ćwierćfinałowe!

Wyniki meczów rundy play off olimpijskiego turnieju hokeja na lodzie mężczyzn:
Słowenia - Austria   4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Rosja - Norwegia     4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Szwajcaria - Łotwa   1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Czechy - Słowacja    5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

Pary ćwierćfinałowe (wszystkie mecze 19 lutego):

Szwecja - Słowenia (12.00 czasu polskiego)
Finlandia - Rosja  (16.30)
Kanada - Łotwa     (21.00)
USA - Czechy       (21.00)

20:06 - Wiadomości: Polska, z czterema złotymi medalami, zajmuje nadal dziewiąte miejsce w tabeli medalowej igrzysk olimpijskich w Soczi po zakończeniu wtorkowych konkurencji. Po 67 z 98 finałów prowadzenie utrzymały Niemcy, które zdobyły 15 krążków, w tym osiem złotych

20:00 - Hokej: Czechy - Słowacja 4:3, Szwajcaria - Łotwa 1:2 w połowie trzeciej tercji!!!
19:46 - Skoki narciarskie: trener Łukasz Kruczek przyznał, że polscy skoczkowie byli gotowi do zmiany wiązań na nowe nawet w trakcie olimpijskich konkursów w Soczi. "Kilka krajów miało je ze sobą, ale nikt nie zaryzykował" - stwierdził. Dwa złote medale zdobył Kamil Stoch

Soczi 2014: Kruczek przyznał, że w skokach trwa "wyścig zbrojeń"

19:34 - Narciarstwo dowolne: poznaliśmy medalistów w konkurencji halfpipe. Złoty   - David Wise (USA), srebrny - Mike Riddle (Kanada), brązowy - Kevin Rolland (Francja)

Soczi 2014: Amerykanin Wise ze złotem w narciarskim halfpipe

David
David Wise - złoty medalista w narciarstwie dowolnym w Soczi, fot. EPA/VASSIL DONEV

19:25 - Hokej: Szwajcarzy strzelili kontaktową bramkę na 1:2 w meczu z Łotyszami. Mają jeszcze szansę na nawiązanie walki. Tymczasem Czesi prowadzą ze Słowakami już 4:1

18:41 - Hokej: sensacja w drugim meczu. Po pierwszej kwarcie wicemistrzowie świata (porażka w finale ze Szwecją w 2013 roku) - Szwajcarzy przegrywają z Łotwą 0:2

18:38 - Hokej: Czechy - Słowacja 3:0!!! Tu już chyba wszystko rozstrzygnięte. Dramat Słowaków w pierwszej tercji

18:37 - Ciekawostka: Gus Kenworthy zdobył na igrzyskach w Soczi srebrny medal w narciarstwie dowolnym w konkurencji slopestyle. Teraz olimpijczyk walczy o to, żeby ratować bezpańskie psy. Zdobył tym serca swoich rodaków. Zapraszamy do przeczytania bardzo ciekawego materiału naszego redakcyjnego kolegi:

Soczi 2014: srebrny narciarz z USA ratuje bezpańskie psy

Gus
Gus Kenworthy został bohaterem Amerykanów nie tylko na narciarskim torze, fot. facebook.com/guskenworthy

18:31 - Hokej: Czechy - Słowacja 2:0. Prowadzenie podwyższa Cervenka. Tymczasem Szwajcarzy przegrywają z Łotwą 0:2 po golach Bartulisa i Darzinsa

18;16 - Hokej: Czechy - Słowacja już 1:0 w pierwszej tercji! Gola zdobywa Hemsky

18:03 - Hokej: zaczynamy dwa ostatnie play-offy w turnieju hokejowym w Soczi. Hitem dnia jest spotkanie Czechy - Słowacja. Zwycięzca tego meczu zagra w ćwierćfinale z USA. Będziemy też śledzić mecz Szwajcaria - Łotwa. Wygrana drużyna z tej pary spotka się w 1/4 finału z Kanadą

Lodowisko
Lodowisko "Bolszoj" po spotkaniu hokejowym Rosja - Norwegia w Soczi, fot. EPA/ANATOLY MALTSEV

17:51 - Biathlon: trzykrotny medalista olimpijski z Soczi w biathlonie Francuz Martin Fourcade chce od przyszłego sezonu łączyć występy w swej koronnej dyscyplinie z biegami narciarskimi. Nie wykluczył, że za cztery lata wystartuje w nich na igrzyskach w Pyeongchang