WiadomościŚwiat
Section22
Tematy dnia
Section26
najnowsze

Korea Północna: Donald Trump wypowiedział nam wojnę

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Yong Ho powiedział, że prezydent Donald Trump wypowiedział wojnę Korei Północnej. Pentagon zapowiedział, że przedstawi prezydentowi USA "sposoby poradzenia sobie z Koreą Północną, jeśli będzie ona kontynuować swoje prowokacje". 
Zobacz więcej na temat:  Korea Północna USA Nowy Jork Pjongjang Donald Trump Ministerstwo Spraw Zagranicznych agresja Kim Dzong Un ONZ ŚWIAT

Unijna narada o Polsce. "Nie łamiemy zasad praworządności"

Unijni ministrowie do spraw europejskich omówili w Brukseli sytuację w Polsce, ale nie zapadły żadne decyzje. Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański podkreślał, że Polska nie łamie zasad praworządności, natomiast wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans mówił o szerokim poparciu, które uzyskał dla rozwiązania sporu z Polską.
Zobacz więcej na temat:  Konrad Szymański Komisja Europejska Unia Europejska ŚWIAT Frans Timmermans

Irak: zakończyło się kurdyjskie referendum niepodległościowe

W północnym Iraku na terenie zamieszkanym przez Kurdów, zakończyło się referendum niepodległościowe. Lokale wyborcze zamknięto o godzinie 18.00 czasu polskiego. Według danych, zebranych na godzinę przed zakończeniem referendum, frekwencja sięgnęła 76 procent. Wyniki referendum mają być znane w ciągu 72 godzin od zakończenia głosowania.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Irak referendum niepodległość Kurdowie
Section27
raporty specjalne
Section49