WiadomościŚwiat
Section22
Tematy dnia
Section26
najnowsze

Masowe zatrzymania na Białorusi. MSZ wydał komunikat

25 marca 2017 roku milicja zatrzymała setki osób – ich liczbę szacuje się od około 700 do ponad 900. Trwa gromadzenie danych. Co najmniej sto spędziło nic w areszcie. Specoddziały postępowały bardzo brutalnie – jak widać na filmach zatrzymywano kobiety, staruszków, widać, że ludzie są bici pałkami. Na ulicach było pełno nowego sprzętu: więźniarki, polewaczki, dżipy. Wcześniej do aresztów wsadzono proeuropejską i prodemokratyczną elitę Białorusi. Represje tego rodzaju trwają od początku marca.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś MSZ opozycja demokratyczna Aleksander Łukaszenka Witold Waszczykowski ŚWIAT

Andrzej Duda w Słowenii. Rozmowy trzech prezydentów

Polska wspiera ambicje Bośni i Hercegowiny dotyczące członkostwa w Unii Europejskiej, a także - gdyby były takie aspiracje - starania o członkostwo w NATO - powiedział prezydent Andrzej Duda w niedzielę w Słowenii, podczas spotkania na Zamku Strmol z prezydentem Borutem Pahorem oraz przewodniczącym Prezydium Bośni i Hercegowiny Mladenem Ivaniciem.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent Słowenia Bośnia i Hercegowina ŚWIAT

Marine Le Pen: UE umrze i zastąpi ją Europa narodów

- Unia Europejska umrze, bo ludzie już jej nie chcą. Zamienimy ją na inną Europę. Idea europejska, której zaszkodzili federaliści, odrodzi się w postaci Europy ludzi i narodów - powiedziała szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen, kandydatka FN w wyborach prezydenckich. Uczestnicy wiecu w Lille przyjęli jej słowa oklaskami.
Zobacz więcej na temat:  Marine Le Pen Francja Europa ŚWIAT Wybory w Europie wybory we Francji
Section27
raporty specjalne
Section49