Piekarska: może Antoniego Macierewicza opętał szatan?

W czasie organizowanego przez PiS wiecu przed Pałacem Prezydenckim z okazji rocznicy tragedii smoleńskiej, ksiądz odprawił egzorcyzmy. - Wykorzystywanie tej katastrofy do celów politycznych jest haniebne – komentuje to Katarzyna Piekarska z SLD w radiowej Jedynce.

Smoleńsk i Katyń. "To są dwie różne historie"

- Jest oczywiście pewna symbolika związana z miejscem śmierci prezydenta Rzeczpospolitej i całej delegacji oraz miejscem zamordowania oficerów polskich. Natomiast ja jestem przeciwny zbyt bliskiemu łączeniu tych dwóch faktów, bo to bardzo ryzykowne, bardzo publicystyczne - powiedział w Jedynce Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.

Kaczyński: potrzeba nam prawdy i pamięci o Smoleńsku

- Musimy zachować pamięć o wydarzeniach, które miały miejsce zarówno przed katastrofą, jak i po niej - apelował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przemawiając do uczestników wiecu przed pałacem Prezydenckim w Warszawie.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego? Politycy: tak, ale...

W rocznicę katastrofy smoleńskiej ponownie pojawiają się pomysły, aby postawić pomnik Lechowi Kaczyńskiemu. Paweł Kowal i Janusz Zemke mówili w Trójce o tym, w jaki sposób upamiętnić tragicznie zmarłego prezydenta.

Najnowsze wiadomości