"Opowieści po zmroku" nominowane w 8. edycji Plebiscytu MediaTory

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 21:00
Nasza poniedziałkowa audycja ma szansę otrzymać nagrodę przyznawaną przez studentów dziennikarstwa, którzy już po raz 8. nominowali najlepszych, według nich, dziennikarzy, reportaże i audycje radiowe. Ostatecznego wyboru dokona ponad 10 tysięcy uprawnionych do głosowania żaków z 20 uczelni wyższych z całej Polski.
Zwycięzców poznamy podczas Gali Finałowej 29 listopada w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Zwycięzców poznamy podczas Gali Finałowej 29 listopada w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w KrakowieFoto: Mediatory/ mat. pras.

W trwającym od 2007 roku Plebiscycie MediaTory - Studenckie Nagrody Dziennikarskie, po raz kolejny zostaną przyznane statuetki dla tych, od których przyszli adepci zawodu mogą uczyć się najwyższych standardów. Oprócz najważniejszej nagrody w kategorii AuTORytet, poznamy zwycięzców w następujących kategoriach: NawigaTOR, ReformaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, AkumulaTOR, TORpeda, ProwokaTOR oraz ObserwaTOR.

Dwójkowa audycja "Opowieści po zmroku" została nominowana w kategorii ObserwaTOR za "utrzymywanie najwyższego poziomu dokumentu i reportażu radiowego. Za docieranie do niezwykłych historii i inspirujących ludzi, którzy byli świadkami ważnych chwil".

Pełna lista nominacji>>>
Organizatorami 8. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ, a współorganizatorem Uniwersytet  Jagielloński.
Laureat w kategorii AuTORytet ogłoszony zostanie już 17 listopada. Zwycięzców w pozostałych kategoriach poznamy podczas Gali Finałowej 29 listopada w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

(bch, mat. pras.)

Zobacz więcej na temat: dziennikarze media
Czytaj także

"Zapomniane słowa", czyli fluja, skucha i hecny...

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 15:00
Niektóre słowa żyją wiecznie, niektóre giną śmiercią nagłą i niewyjaśnioną, jedne wstydliwie wychodzą z mody, drugie wspominamy z nostalgią. "Zapomniane słowa" pod red. Magdaleny Budzińskiej to słowniczek wyrażeń mało znanych, niemodnych i wyrzuconych z pamięci. To także wielobarwny zbiór osobistych skojarzeń i anegdot znanych pisarzy, naukowców i artystów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Stasiuk: zawsze odruchowo jeździłem w prawo, na wschód

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 22:00
- W Warszawie mieszkałem na Pradze. Ciągnęło mnie na Lubelszczyznę, w Bieszczady. Kiedy wzięli mnie do wojska, to na wschód, do Dębicy. W wiezieniu siedziałem w Rzeszowie... Wystarczy słuchać losu i nie wierzgać przeciwko ościeniowi, a wszystko się poskłada - przekonuje Andrzej Stasiuk, który wydał właśnie książkę zatytułowaną "Wschód".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jaką okrutną przeszłość kryją krajobrazy? Pollack szuka odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 13:56
"Skażone krajobrazy" to esej Martina Pollacka o miejscach masowych mordów, dokonywanych w ukryciu, w ścisłej tajemnicy. Mordów, po których zacierano ślady: uciążliwi świadkowie byli likwidowani, doły, do których wrzucano zmarłych, ukrywano pod zasiewami łubinu lub krzakami zdziczałych porzeczek.
rozwiń zwiń