Michał Nogaś

Sortuj według:

Czytaj u nas

Przybornik humanisty

Przybornik humanisty

Premiera nowego utworu duetu Rebeka, wyprawa do Krakowa, wyprawa do Turcji. U nas - Olo Walicki.

Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk - dzieło monumentalne

"Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk - dzieło monumentalne

- Wydawało mi się na początku, że opowiem jakiś jeden wątek o samym bohaterze, ale kiedy zaczęłam pisać i otwierało się przede mną całe uniwersum tej książki, to zdałam sobie sprawę, że ta opowieść może być niezrozumiała bez innych kontekstów - mówi Olga Tokarczuk w rozmowie z Michałem Nogasiem.

Olga Tokarczuk w Do południa

Olga Tokarczuk w "Do południa"!

W czwartek premierę ma, dawno oczekiwana, nowa powieść znakomitej polskiej pisarki. "Księgi Jakubowe" ukazują się z Trójkowym Znakiem Jakości. Autorka opowie o nich Michałowi Nogasiowi w audycji nadawanej z krakowskiego Pałacu pod Baranami, prosto z Festiwalu Conrada.

Z najwyższej półki: Dehnel, Krall, Kowalewski, Łuka

"Z najwyższej półki": Dehnel, Krall, Kowalewski, Łuka

Przed nami ważny tydzień dla miłośników książek! Pod Wawelem rozpoczyna się Festiwal Conrada, przed nami także 18. Międzynarodowe Krakowskie Targi Książki. To czas obfitujący w nowości (w czwartek – wreszcie – premiera "Ksiąg Jakubowych" Olgi Tokarczuk!). O niektórych z nich mówiliśmy w Trójce.

Pierwszy wywiad-rzeka z Krzysztofem Kowalewskim

Pierwszy wywiad-rzeka z Krzysztofem Kowalewskim

- To rozmowa z wybitnym aktorem, od lat związanym z Trójką. To on z wdziękiem, olbrzymim wyczuciem i zaangażowaniem wcielił się w postać nie do końca rozgarniętego, niedobrze wychowanego, niekulturalnego mężczyzny,czyli Pana Sułka - tak Michał Nogaś mówi o Krzysztofie Kowalewskim, bohaterze książki "Taka zabawna historia".

W Z najwyższej półki najmłodszy Booker w historii

W "Z najwyższej półki" najmłodszy Booker w historii!

- Myślę, że określiłabym siebie jako samotnika w wielu znaczeniach tego słowa. Bardzo lubię być sama. Gdy piszę, zbyt częsty kontakt z innymi bywa dla mnie trudny do zniesienia - mówiła Michałowi Nogasiowi Eleanor Catton. Autorka znakomitej powieści "Wszystko, co lśni" gościła w "Z najwyższej półki".

Wszystko, co lśni. Opowieść o końcu końca świata

"Wszystko, co lśni". Opowieść o końcu końca świata

- Świetna pisarka, która w sposób niezwykle ciekawy potrafi wymyślić fabułę, połączyć wątki, całość misternie utkać i porwać czytelnika - komplementuje Michał Nogaś Eleanor Catton, spod pióra której wyszła nagrodzona Bookerem powieść zatytułowana "Wszystko, co lśni".

19:00 - 23:59WIECZORNE ROZMAITOŚCISłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
19:10 - 19:30Słynne powieściSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
19:00 - 21:00Program alternatywnySłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Klub Trójki
19:00 - 20:00HrapkowidzSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo