Michał Nogaś

Sortuj według:

Czytaj u nas

Z Krakowa

Z Krakowa!

Wydarzenia sezonu - bez dwóch zdań. Już w piątek otwarto nowy budynek Cricoteki! Już w niedzielę startuje festiwal Sacrum Profanum 2014!

Sacrum Profanum na antenie Trójki

Sacrum Profanum na antenie Trójki

W najbliższą niedzielę 14 września w Krakowie rusza 12. edycja Sacrum Profanum. Jednemu z najciekawszych festiwali muzycznych Europy ponownie patronuje radiowe Trójka.

Z najwyższej półki na... Cmentarzu Niewiniątek

"Z najwyższej półki" na... Cmentarzu Niewiniątek!

Gościem programu był brytyjski pisarz Andrew Miller. W Polsce ukazuje się właśnie jego ostatnia, nagradzana powieść "Oczyszczenie". To opowieść o młodym inżynierze, który przybywa do Paryża i na polecenie jednego z królewskich ministrów ma zlikwidować nekropolię leżącą w centrum miasta. Jest rok 1785, nadciąga rewolucja...

RDK: gramy, rozmawiamy, polecamy

RDK: gramy, rozmawiamy, polecamy!

W tym tygodniu - jak zawsze - podróżowaliśmy! Płynęliśmy Kanałem Gliwickim, zapowiadaliśmy nadchodzące festiwale i wystawy. I graliśmy, na zakończenie wakacji.

Kat: wnikliwy portret Huberta Wagnera

"Kat": wnikliwy portret Huberta Wagnera

- Był niebywale sumienny, oddany temu co robił, konsekwentnie dążył do obranych celów - mówi Michał Nogaś o Hubercie Wagnerze. W przeddzień Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 na rynku ukazała się biografia legendarnego trenera polskich siatkarzy zatytułowana "Kat".

Biesłan, czyli najokrutniejszy zamach terrorystyczny w Europie

Biesłan, czyli najokrutniejszy zamach terrorystyczny w Europie

Ci, którzy przeżyli tragedię w Biesłanie, czują się jakby ktoś podarował im drugie życie. Często zapominamy, że atak na szkołę, do którego doszło 10 lat temu, zdarzył się tak blisko naszego kraju. - Nie pamiętamy o tym, że Biesłan jest w Europie. Wielu ludziom wydaje się, że to jest już Azja - mówi Jerzy A. Wlazło, współautor książki "Biesłan. Pęknięte miasto".

Biesłan. Dziesięć lat później

Biesłan. Dziesięć lat później

Dziś w "Klubie Trójki” porozmawiamy o ukazującej się właśnie książce o "pękniętym mieście". Gośćmi programu będą: Zbigniew Pawlak, znawca kultury Wschodu, człowiek, który był w Biesłanie czterdzieści dni po ataku na szkołę nr 1 oraz Jerzy A. Wlazło, dziennikarz, który pomógł spisać wspomnienia ze spotkania z tymi, którzy przeżyli i tymi, którzy stracili bliskich…

19:00 - 23:59WIECZORNE ROZMAITOŚCISłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
19:00 - 21:30Filharmonia DwójkiSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
19:00 - 22:00Magiel WagliSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Przed godziną Zero
21:00 - 23:00DJ Pasmo Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Na cztery ręce