Michał Nogaś

Sortuj według:

Czytaj u nas

Dziennikarze Polskiego Radia nominowani do nagrody MediaTory

Dziennikarze Polskiego Radia nominowani do nagrody MediaTory

Dziennikarze związani z Polskim Radiem, w tym: Wojciech Cegielski, Paweł Pieniążek, Michał Nogaś i Michał Margański mają szansę otrzymać prestiżową nagrodę w 8. Plebiscycie MediaTory. Nominowano też Dwójkową audycję "Opowieści po zmroku". O tym, kto otrzyma statuetki decydują studenci dziennikarstwa, którzy głosują na swoje medialne autorytety w dziewięciu kategoriach.

Dziennikarze Trójki nominowani w 8. edycji Plebiscytu MediaTory

Dziennikarze Trójki nominowani w 8. edycji Plebiscytu MediaTory

Michał Margański, Michał Nogaś oraz audycja "Trzecia strona medalu" mają szansę otrzymać nagrody przyznawane przez studentów dziennikarstwa, którzy już po raz 8. nominowali najlepszych, według nich, dziennikarzy. Ostatecznego wyboru dokona ponad 10 tysięcy uprawnionych do głosowania żaków z 20 uczelni wyższych z całej Polski.

Opowieści po zmroku nominowane w 8. edycji Plebiscytu MediaTory

"Opowieści po zmroku" nominowane w 8. edycji Plebiscytu MediaTory

Nasza poniedziałkowa audycja ma szansę otrzymać nagrodę przyznawaną przez studentów dziennikarstwa, którzy już po raz 8. nominowali najlepszych, według nich, dziennikarzy, reportaże i audycje radiowe. Ostatecznego wyboru dokona ponad 10 tysięcy uprawnionych do głosowania żaków z 20 uczelni wyższych z całej Polski.

Jaką okrutną przeszłość kryją krajobrazy? Pollack szuka odpowiedzi

Jaką okrutną przeszłość kryją krajobrazy? Pollack szuka odpowiedzi

"Skażone krajobrazy" to esej Martina Pollacka o miejscach masowych mordów, dokonywanych w ukryciu, w ścisłej tajemnicy. Mordów, po których zacierano ślady: uciążliwi świadkowie byli likwidowani, doły, do których wrzucano zmarłych, ukrywano pod zasiewami łubinu lub krzakami zdziczałych porzeczek.

Andrzej Stasiuk: zawsze odruchowo jeździłem w prawo, na wschód

Andrzej Stasiuk: zawsze odruchowo jeździłem w prawo, na wschód

- W Warszawie mieszkałem na Pradze. Ciągnęło mnie na Lubelszczyznę, w Bieszczady. Kiedy wzięli mnie do wojska, to na wschód, do Dębicy. W wiezieniu siedziałem w Rzeszowie... Wystarczy słuchać losu i nie wierzgać przeciwko ościeniowi, a wszystko się poskłada - przekonuje Andrzej Stasiuk, który wydał właśnie książkę zatytułowaną "Wschód".

Z najwyższej półki: jaki jest Wschód Stasiuka?

"Z najwyższej półki": jaki jest "Wschód" Stasiuka?

- Byłem szczęśliwym dzieckiem, w domu nie mówiło się o polityce, więc w mojej świadomości zagrożenie Wschodem, ze Wschodu nie istniało - mówi pisarz w dniu premiery swojej nowej książki. Specjalne wydanie programu powstało w jego domu w Wołowcu.

Zapomniane słowa, czyli fluja, skucha i hecny...

"Zapomniane słowa", czyli fluja, skucha i hecny...

Niektóre słowa żyją wiecznie, niektóre giną śmiercią nagłą i niewyjaśnioną, jedne wstydliwie wychodzą z mody, drugie wspominamy z nostalgią. "Zapomniane słowa" pod red. Magdaleny Budzińskiej to słowniczek wyrażeń mało znanych, niemodnych i wyrzuconych z pamięci. To także wielobarwny zbiór osobistych skojarzeń i anegdot znanych pisarzy, naukowców i artystów.

Andrzej Stasiuk w Trójce opowie o Wschodzie

Andrzej Stasiuk w Trójce opowie o "Wschodzie"

W najbliższą środę (24 września) w audycji "Z najwyższej półki" będzie można usłyszeć rozmowę Michała Nogasia z Andrzejem Stasiukiem. Pisarz spotkał się z dziennikarzem Trójki w swoim domu w Wołowcu i opowiedział m.in. o najnowszej książce "Wschód".

09:00 - 12:00CZTERY PORY ROKUSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
09:00 - 12:00Kanon Dwójki Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
09:00 - 12:00Do południaSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
11:00 - 12:00Wszystko graSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Mamy to