Michał Nogaś

Sortuj według:

Czytaj u nas

Przybornik humanisty

Przybornik humanisty

Premiera nowego utworu duetu Rebeka, wyprawa do Krakowa, wyprawa do Turcji. U nas - Olo Walicki.

Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk - dzieło monumentalne

"Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk - dzieło monumentalne

- Wydawało mi się na początku, że opowiem jakiś jeden wątek o samym bohaterze, ale kiedy zaczęłam pisać i otwierało się przede mną całe uniwersum tej książki, to zdałam sobie sprawę, że ta opowieść może być niezrozumiała bez innych kontekstów - mówi Olga Tokarczuk w rozmowie z Michałem Nogasiem.

Olga Tokarczuk w Do południa

Olga Tokarczuk w "Do południa"!

W czwartek premierę ma, dawno oczekiwana, nowa powieść znakomitej polskiej pisarki. "Księgi Jakubowe" ukazują się z Trójkowym Znakiem Jakości. Autorka opowie o nich Michałowi Nogasiowi w audycji nadawanej z krakowskiego Pałacu pod Baranami, prosto z Festiwalu Conrada.

Z najwyższej półki: Dehnel, Krall, Kowalewski, Łuka

"Z najwyższej półki": Dehnel, Krall, Kowalewski, Łuka

Przed nami ważny tydzień dla miłośników książek! Pod Wawelem rozpoczyna się Festiwal Conrada, przed nami także 18. Międzynarodowe Krakowskie Targi Książki. To czas obfitujący w nowości (w czwartek – wreszcie – premiera "Ksiąg Jakubowych" Olgi Tokarczuk!). O niektórych z nich mówiliśmy w Trójce.

Pierwszy wywiad-rzeka z Krzysztofem Kowalewskim

Pierwszy wywiad-rzeka z Krzysztofem Kowalewskim

- To rozmowa z wybitnym aktorem, od lat związanym z Trójką. To on z wdziękiem, olbrzymim wyczuciem i zaangażowaniem wcielił się w postać nie do końca rozgarniętego, niedobrze wychowanego, niekulturalnego mężczyzny,czyli Pana Sułka - tak Michał Nogaś mówi o Krzysztofie Kowalewskim, bohaterze książki "Taka zabawna historia".

W Z najwyższej półki najmłodszy Booker w historii

W "Z najwyższej półki" najmłodszy Booker w historii!

- Myślę, że określiłabym siebie jako samotnika w wielu znaczeniach tego słowa. Bardzo lubię być sama. Gdy piszę, zbyt częsty kontakt z innymi bywa dla mnie trudny do zniesienia - mówiła Michałowi Nogasiowi Eleanor Catton. Autorka znakomitej powieści "Wszystko, co lśni" gościła w "Z najwyższej półki".

Wszystko, co lśni. Opowieść o końcu końca świata

"Wszystko, co lśni". Opowieść o końcu końca świata

- Świetna pisarka, która w sposób niezwykle ciekawy potrafi wymyślić fabułę, połączyć wątki, całość misternie utkać i porwać czytelnika - komplementuje Michał Nogaś Eleanor Catton, spod pióra której wyszła nagrodzona Bookerem powieść zatytułowana "Wszystko, co lśni".

Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Tłumacz jest jak szyba

Międzynarodowy Dzień Tłumacza. "Tłumacz jest jak szyba"

To zawód często niedoceniany, pomijany w recenzjach... A tymczasem tłumacze miesiącami i latami pracują nad przekładem książki i to w ogromnej mierze dzięki ich pracy czytelnik może się cieszyć pięknem literatury obcojęzycznej w swoim rodzimym języku. 30 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tłumacza.

03:00 - 06:00MUZYKA PRZED ŚWITEMSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: ETNOGRANIE
02:00 - 06:00Fantazja polskaSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Poranek Dwójki
03:00 - 06:00Audycja specjalna Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
00:00 - 04:00BasstionSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo