Michał Nogaś

Sortuj według:

Czytaj u nas

Z najwyższej półki: Dehnel, Krall, Kowalewski, Łuka

"Z najwyższej półki": Dehnel, Krall, Kowalewski, Łuka

Przed nami ważny tydzień dla miłośników książek! Pod Wawelem rozpoczyna się Festiwal Conrada, przed nami także 18. Międzynarodowe Krakowskie Targi Książki. To czas obfitujący w nowości (w czwartek – wreszcie – premiera "Ksiąg Jakubowych" Olgi Tokarczuk!). O niektórych z nich mówiliśmy w Trójce.

Pierwszy wywiad-rzeka z Krzysztofem Kowalewskim

Pierwszy wywiad-rzeka z Krzysztofem Kowalewskim

- To rozmowa z wybitnym aktorem, od lat związanym z Trójką. To on z wdziękiem, olbrzymim wyczuciem i zaangażowaniem wcielił się w postać nie do końca rozgarniętego, niedobrze wychowanego, niekulturalnego mężczyzny,czyli Pana Sułka - tak Michał Nogaś mówi o Krzysztofie Kowalewskim, bohaterze książki "Taka zabawna historia".

W Z najwyższej półki najmłodszy Booker w historii

W "Z najwyższej półki" najmłodszy Booker w historii!

- Myślę, że określiłabym siebie jako samotnika w wielu znaczeniach tego słowa. Bardzo lubię być sama. Gdy piszę, zbyt częsty kontakt z innymi bywa dla mnie trudny do zniesienia - mówiła Michałowi Nogasiowi Eleanor Catton. Autorka znakomitej powieści "Wszystko, co lśni" gościła w "Z najwyższej półki".

Wszystko, co lśni. Opowieść o końcu końca świata

"Wszystko, co lśni". Opowieść o końcu końca świata

- Świetna pisarka, która w sposób niezwykle ciekawy potrafi wymyślić fabułę, połączyć wątki, całość misternie utkać i porwać czytelnika - komplementuje Michał Nogaś Eleanor Catton, spod pióra której wyszła nagrodzona Bookerem powieść zatytułowana "Wszystko, co lśni".

Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Tłumacz jest jak szyba

Międzynarodowy Dzień Tłumacza. "Tłumacz jest jak szyba"

To zawód często niedoceniany, pomijany w recenzjach... A tymczasem tłumacze miesiącami i latami pracują nad przekładem książki i to w ogromnej mierze dzięki ich pracy czytelnik może się cieszyć pięknem literatury obcojęzycznej w swoim rodzimym języku. 30 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tłumacza.

Nowa siedziba NOSPR. Taka precyzja, że krzesełka nie można przestawić

Nowa siedziba NOSPR. "Taka precyzja, że krzesełka nie można przestawić"

1 października w Katowicach uroczyście otwarta zostanie siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. - To też Międzynarodowy Dzień Muzyki i nie przypadkiem tego dnia mamy otwarcie budynku, na który orkiestra czekała właściwie przez całe swoje istnienie - opowiadała Małgorzata Małaszko, dyrektor radiowej Dwójki.

Dziennikarze Polskiego Radia nominowani do nagrody MediaTory

Dziennikarze Polskiego Radia nominowani do nagrody MediaTory

Dziennikarze związani z Polskim Radiem, w tym: Wojciech Cegielski, Paweł Pieniążek, Michał Nogaś i Michał Margański mają szansę otrzymać prestiżową nagrodę w 8. Plebiscycie MediaTory. Nominowano też audycje "Opowieści po zmroku" i "Trzecia strona medalu". O tym, kto otrzyma statuetki decydują studenci dziennikarstwa, którzy głosują na swoje medialne autorytety w dziewięciu kategoriach.

Dziennikarze Trójki nominowani w 8. edycji Plebiscytu MediaTory

Dziennikarze Trójki nominowani w 8. edycji Plebiscytu MediaTory

Michał Margański, Michał Nogaś oraz audycja "Trzecia strona medalu" mają szansę otrzymać nagrody przyznawane przez studentów dziennikarstwa, którzy już po raz 8. nominowali najlepszych, według nich, dziennikarzy. Ostatecznego wyboru dokona ponad 10 tysięcy uprawnionych do głosowania żaków z 20 uczelni wyższych z całej Polski.

Jaką okrutną przeszłość kryją krajobrazy? Pollack szuka odpowiedzi

Jaką okrutną przeszłość kryją krajobrazy? Pollack szuka odpowiedzi

"Skażone krajobrazy" to esej Martina Pollacka o miejscach masowych mordów, dokonywanych w ukryciu, w ścisłej tajemnicy. Mordów, po których zacierano ślady: uciążliwi świadkowie byli likwidowani, doły, do których wrzucano zmarłych, ukrywano pod zasiewami łubinu lub krzakami zdziczałych porzeczek.

15:00 - 19:00POPOŁUDNIE Z JEDYNKĄ Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Aktualności z Watykanu
18:00 - 19:00O wszystkim z kulturąSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
16:00 - 19:00Zapraszamy do Trójki -...Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
18:00 - 19:00Cztery LiterySłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo