Cztery spojrzenia na Europę

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2014 22:00
Zestrzelenie malezyjskiego samolotu na Ukrainie to najważniejszy temat w ostatnich dniach w mediach Unii Europejskiej. Reakcje prasy czeskiej i brytyjskiej śledzili Paweł Szukała i Adam Dąbrowski. Refleksjami podzielili się w sobotnim "Magazynie europejskim".
Audio
Zgliszcza malezyjskiego samolotu
Zgliszcza malezyjskiego samolotuFoto: PAP/Photoshot/Ria Novosti

Więcej o zestrzeleniu malezyjskiego samolotu>>>

Tymczasem Gruzja realizuje kolejne punkty umowy stowarzyszeniowej z UE. Już jesienią wdrożone zostaną zapisy dotyczące między innymi wolnego handlu - informuje Aleksander Rondeli, prezes Gruzińskiej Fundacji Studiów Strategicznych i Międzynarodowych.  
W audycji mówiliśmy też o Europejskiej trasie teatralnej. To owoc działalności stowarzyszenia Perspectiv, dofinansowanego z budżetu kulturalnego Unii. W jej ramach można poznać zarówno historię konkretnych obiektów, jak również zwiedzić dużą część kontynentu - podkreślają Carsten Jung i Jiří Bláha, organizatorzy przedsięwzięcia.
Rozmawialiśmy ponadto o udostępnieniu w Internecie 44 humanistycznych czasopism naukowych, czyli jednym z kilku przedsięwzięć dofinansowanych w ramach Programu Wieloletniego "Kultura+" (priorytet "Digitalizacja").

"Magazyn europejski" prowadziła Justyna Piernik.

mm/mc

Zobacz więcej na temat: Gruzja NAUKA TEATR Ukraina
Czytaj także

Zmarł Eduard Szewardnadze. Jak zapamięta go historia?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 19:39
- Jako człowieka odprężenia, końca Związku Radzieckiego, który podążał w kierunku dialogu z Zachodem. Ale także jako skrajnie nieudolnego prezydenta Gruzji, który jednakowoż nie strzelał do ludzi i zdecydował się oddać władzę - mówi Adam Eberhardt z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń