Polskie Radio
Section05
Ukraina

Łukaszenka: Białoruś skieruje pomoc humanitarną do Donbasu

Skierowanie pomocy humanitarnej dla ludności zamieszkałej w strefie konfliktu we wschodniej Ukrainie zapowiedział w środę Aleksander Łukaszenka podczas rozmów z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Liderzy państw zapowiedzieli też intensyfikację współpracy gospodarczej i wizytę Łukaszenki w Kijowie.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Ukraina Czarnobyl elektrownia atomowa katastrofa w Czarnobylu Aleksander Łukaszenka Donbas

Otwarcie bezwizowego przejścia na Kanale Augustowskim

Kajakiem, rowerem i pieszo można od piątku dostać się na Białoruś przez przejście graniczne na Kanale Augustowskim Rudawka-Lesnaja (Podlaskie). Ruch bezwizowy na tym przejściu zainauguruje w piątek południu w Rudawce "Piknik bez granic". Bez wizy na terenie białoruskiego parku "Kanał Augustowski" (i także w Grodnie) można przebywać do pięciu dni (szczegółowe zasady na www.grodnovisafree.by).
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Ukraina Grodno granica

Ukraińcy pojadą do UE bez wiz na wakacje. Jest zgoda

Ambasadorowie unijnych krajów zgodzili się na zniesienie wiz dla obywateli Ukrainy - powiedzieli Polskiemu Radiu dyplomaci w Brukseli. To otwiera drogę do ostatecznego zatwierdzenia decyzji przez przedstawicieli europejskich rządów, co ma nastąpić 11 maja. Potwierdzają się też informacje Polskiego Radia sprzed kilku dni, że miesiąc później Unia chce znieść wizy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Ukraina wizy Komisja Europejska