Kto animuje Poznań?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 23:00
We wtorkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z nowym dyrektorem Teatru Animacji w Poznaniu - Markiem Waszkielem - na temat jego najbliższych planów i ewentualnych zmian, które chce wprowadzić w placówce.
Audio
  • Z Markiem Waszkielem rozmawia Marcin Pesta (Poranek Dwójki/Dwójka)
  • Iwona Rzeszotek rozmawia z Maurycym Męczekalskim, szefem festiwalu "Klamra" (Poranek Dwójki)
Hol Teatru Animacji w Poznaniu podczas konferencji prasowej, na której pierwszy raz wystąpił nowy dyrektor placówki Marek Waszkiel, historyk teatru lalek i pedagog teatralny
Hol Teatru Animacji w Poznaniu podczas konferencji prasowej, na której pierwszy raz wystąpił nowy dyrektor placówki Marek Waszkiel, historyk teatru lalek i pedagog teatralnyFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Nasz gość zdradził też kilka szczegółów dotyczących Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych, których jest kuratorem, a które rozpoczną się w kwietniu. W środę 5 marca o godz. 10.00 odbędzie się konferencja prasowa poświęcona ich programowi. A w "Poranku Dwójki" z Markiem Waszkielem rozmawiał prowadzący audycję Marcin Pesta.

Zaprosiliśmy też Państwa do Torunia, gdzie 8 marca rozpoczną się Alternatywne Spotkania Teatralne "Klamra". Nie zabrakło oczywiście "Piosenki z rekomendacją" - w tym tygodniu utwory poleca Bartosz Opania.

mm/mc

Czytaj także

Paweł Łysak: w Polsce brakuje dialogu

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 19:00
- Czy dyrektor teatru bierze pieniądze za manifestowanie czegoś, co jest dla publiczności niezrozumiałe? Moim zdaniem raczej za dialog i prowadzenie widzów - mówił w "Sezonie na Dwójkę" zwycięzca konkursu na stanowisko dyrektora artystycznego Teatru Powszechnego w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Grudzień. Teatr jako lek na samotność kompozytora

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 11:00
- W teatrze otaczają mnie inni artyści, z własnym sposobem postrzegania świata i poczuciem humoru. To wzbogaca nie tylko wyobraźnię kompozytora, lecz także jego codzienne życia - deklarował w Dwójce jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki teatralnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studencki Teatr Satyryków. "Myślenie ma kolosalną przyszłość"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 08:00
- STS powstał, ponieważ jego twórcy nie mogli założyć gazety. To była jedyna droga wypowiedzi dostępna młodym ludziom. Władza myślała: cóż nam mogą zrobić amatorzy... - mówił o założonym 60 lat temu STS-ie Paweł Szlachetko, badacz tego fenomenu.
rozwiń zwiń