TrójkaAudycje
Section06
Lista audycji

A nuż, widelec

Świeżo, zdrowo, sezonowo, czyli 4 pory roku w kuchni – tak można jednym zdaniem opisać to, o czym w środę i czwartek w porze drugiego śniadania będziemy rozmawiać.

ABC popkultury

Katarzyna Borowiecka przygląda się symbolom współczesnej kultury popularnej.

Akademia Rozrywki

"Akademia Rozrywki" - skecze, monologi i piosenki zaprzyjaźnionych z Trójką artystów kabaretowych.

Aksamit

Aksamit, bo Aksamitne Podziemie. Aksamit, bo Aksamitne Poranki. Aksamit, bo to słowo, które niczego nie narzuca, czy raczej - nie stawia ograniczeń.

Audycja pod-Różna

Program o podróżach, przygodach, wyjątkowych miejscach, wyczynach i ludziach ciekawych świata.

Audycja podzwrotnikowa

Prowadzi Wojciech Cejrowski, czyli będzie wesoło. Muzyka i nastroje z miejsc gdzie gorąco; gdzie żar tropików i czar tropików. Natomiast śniegu nie będzie! A jeśli pojawi się śnieg, to tylko po to, by zostać wyszydzony i odparowany.

Białe plamy

W programie chcemy rozmawiać o wyborach, przed którymi staje człowiek wobec historii.

Bielszy odcień bluesa

Bielszy odcień bluesa powstał z przyjaźni i wspólnych zainteresowań. Już ponad 40 lat temu stwierdziliśmy z Wojtkiem Mannem, że kręcą nas podobne dźwięki.

Co w mowie piszczy?

"Co w mowie piszczy?" to audycja o naszym języku - o jego historii, współczesności, poprawności, zawiłościach, ciekawostkach, a przede wszystkim o naszym do niego stosunku.

Czarna noc

Nocna audycja muzyczna poświęcona tzw. czarnym brzmieniom.

Czas niezwykły

Będziemy przybliżać wyjątkowe projekty społeczne, z których dobrodziejstwa można właśnie skorzystać lub też się do nich przyłączyć. Będziemy promować także wartościowe idee takie jak np. wolontariat rodzinny.

Czytam

"Czytam" – deklarują w Trójce miłośnicy książek.

Dzika karta

W kolejnych odcinkach dziesięcioro młodych DJ-ów dostanie godzinę na prezentację swojej muzyki.

Fest Program

Co roku latem na antenie Trójki pojawia się Fest Program. Fest jak festiwal - a festiwali właśnie jest w Polsce coraz więcej.

GH +

POP jako słowo wytrych, a więc szeroko pojmowana muzyka popularna, w tym wszelkie odmiany rocka, folk, blues, muzyka elektroniczna, wreszcie sam pop, choć niekoniecznie ten z list bestselerów.

Gitarą i Piórem

"Gitarą i Piórem" to najbardziej znana w Polsce audycja poświęcona piosence poetyckiej. Minęło już ponad 30 lat od jej debiutu na antenie Programu III Polskiego Radia.

Głowa. Serce. Baza.

Głowa. Serce. Baza. Tak porządkowane są nuty w konstrukcji zapachu. Rozpisane w czasie, ulotne, czy trwałe, uderzające czy subtelne. Zapach i muzyka, mają bezpośredni dostęp do naszych wspomnień i nastrojów.

Godzina prawdy

"Godzina prawdy" to audycja pełna prawdziwych emocji. Michał Olszański rozmawia z ludźmi, w których życiu wydarzyły się niezwykłe historie. Musieli podjąć trudne i odważne decyzje, walczyć ze swoimi słabościami i przeciwnościami losu.

Godzina wychowawcza

To audycja dla rodziców. O problemach wychowawczych, rozwojowych i emocjonalnych u dzieci. O relacjach w rodzinie, ale również o nowych ideach, pomysłach, teoriach wychowawczych i edukacyjnych.

HCH

Możliwie jak najszersza panorama zjawisk powstających na ambitnym, poszukującym pograniczu muzyki popularnej.

Informator ekonomiczny

Prowadzący wraz z zaproszonymi do studia dziennikarzami gazet ogólnopolskich w przystępny sposób omawia i komentuje aktualne zagadnienia ekonomiczne.

Ja tu gram

Wakacyjna audycja muzyczna Tomasza Żądy. Poznajemy w niej zainteresowania muzyczne dziennikarzy, którzy na co dzień nie zajmują się muzyką, a przygotowują audycje kulturalne, społeczno-polityczne, sportowe czy informacyjne.

Jazz session

Autor audycji "Jazz session" Michał Margański stara się pokazywać zmiany zachodzące współcześnie w jazzie.

Klub Trójki

Klub Trójki jest audycją publicystyczną z telefonicznym udziałem słuchaczy.

Koncert w Trójce

Studio znajduje się w gmachu Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Tu Program 3 tworzy i stąd nadaje swoje audycje.

Lista osobista

Audycja muzyczna Piotra Metza. Zapraszamy do kontaktu na adres lista.osobista@polskieradio.pl.

Magazyn Bardzo Kulturalny

MBK - audycja z zagubioną metryką: nikt nie pamięta, kiedy powstała. Autorka pamięta natomiast ideę, jaka przyświecała utworzeniu tego nietypowego magazynu kulturalnego, co zostało podkreślone przysłówkiem "bardzo".

Magiel Wagli

Wojciech Waglewski i Fisz zapraszają na autorską audycję muzyczną.

Markomania

Autorska audycja Marka Niedźwieckiego, w której prezentowana jest muzyka rockowa i jazzowa.

Mikrokosmos

Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie... Niewielka przestrzeń, w której jak w lustrze odbija się cały wielki świat. Gdzie podróż z jednego krańca świata na drugi trwa tyle, co mgnienie oka, bo nie ma ani czasu ani przestrzeni. Jak w podróż to tylko z muzyką.

Minimax

Zawiera muzykę z różnych szuflad, która mimo upływu czasu odcisnęła się w pamięci Słuchaczy. Sporo w tym programie również nagrań z najnowszych płyt, często przedpremierowych.

Muzyczne rozmowy

Audycja słowno-muzyczna, której można posłuchać w radiowej Trójce w każdą niedzielę rano. Wszystkim, którzy interesują się muzyką tworzoną przez artystów chrześcijańskich i takim słuchaczom, którzy po prostu chcą miło rozpocząć niedzielny poranek, proponujemy utwory z najróżniejszych gatunków muzycznych. Zaprasza Agnieszka Trzeciakiewicz.

Myśliwiecka 3/5/7

Myśliwiecka 3/5/7 to od wielu lat najbardziej znany i rozpoznawalny radiowy adres w Polsce.

Na trzecim biegu

Audycja motoryzacyjna, w której prezentowane są liczne wiadomości ze świata samochodów i motocykli, porady, testy samochodów, a także informacje o kodeksach drogowych obowiązujących w innych państwach. Stałe kąciki to: "Motowiadomości", "Nasz test" oraz "Temat tygodnia".

Nocna Polska

Tomasz Żąda zaprasza na przegląd polskich utworów rockowych.

Offensywa

Nowe przede wszystkim, z uwzględnieniem tradycji, bo przecież każde "nowe" miało gdzieś swój początek. Bez podziałów na rock, pop, hip-hop czy elektronikę.

Piosenki bez granic

Przez prawie 2 godziny zapraszamy na spotkanie z dobrą muzyką różnych gatunków (muzyczne kaprysy i fascynacje wciąż młodzieńczych autorów), wszystko opatrzone fachowym (ale bez przesady) komentarzem.

Polski bit

"Polski bit" to nowa audycja na antenie radiowej Trójki, w której prezentowane będą najświeższe brzmienia polskiej sceny muzycznej. 

Poranki Piotra Metza

Piotr Metz i jego muzyczni goście opowiadają o najważniejszych piosenkach w historii muzyki polskiej i światowej.

Powieść w Trójce

W Programie Trzecim prezentowane są fragmenty powieści polskich i zagranicznych pisarzy.

Program alternatywny

Muzyka może być dobra lub zła. To jedyny istotny podział. Muzyka wzbudza emocje - bez wątpienia silne. Nawet Pink Floyd kiedyś debiutowali i nawet oni mieli wrogów.

Przeminęło z wiadrem

Twórcy legendarnej audycji radiowej "WINDĄ NA SZAFĘ" Paweł Paulus Mazur i Krzysztof Siemak zapraszają do Trójki na nową audycję słowno - muzyczną.

PS

Audycja muzyczna bez zobowiązań. Ze świadomością, że w nocy można więcej, lepiej, trudniej!

Puls Trójki

Audycja publicystyczna, część popołudniowego wydania "Zapraszamy do Trójki".

Radio Teheran

Muzyczna podróż do Teheranu i okolic. Pop lat 60. i 70., kino i muzyka filmowa, poezja Hafeza, Rumiego i Omara Khayyama,

Radiowy Dom Kultury

Audycja o kulturze szeroko pojętej: festiwale, wystawy, koncerty a także zapowiedzi mających nastąpić wydarzeń kulturalnych.

Raport o stanie świata

Autorski wybór najważniejszych wydarzeń politycznych, społecznych i kulturalnych ostatnich 7 dni na świecie. Z udziałem dziennikarzy, ekspertów, uczestników życia politycznego. Plus dobra muzyka i do tego na temat.

Reportaż

Najlepsze reportaże najlepszych reportażystów Polskiego Radia.

Salon polityczny Trójki

Audycja publicystyczna, w której prowadzone są rozmowy z politykami na temat bieżących wydarzeń dotyczących polskiej, a także światowej sceny politycznej.

Siesta

"Zapraszam na dwie godziny niezobowiązującej, niczym nie skrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi..." - mówi od lat Marcin Kydryński w każdą trójkową niedzielę.

Sztuka Kochana

Czy sztuką jest wszystko, cokolwiek artysta napluje? Czy sztuką jest to, co się za sztukę uważa, czy też to, co potrafi skupić na sobie uwagę?

Śniadanie w Trójce

Program prowadzi Beata Michniewicz. Solidne sobotnie śniadanie. Godzinne podsumowanie wydarzeń tygodnia z elementami prognozy na najbliższe dni.

Teren Kultura

Agnieszka Obszańska informuje Słuchaczy o najnowszych wydarzeniach kulturalnych.

Terminal trzeci

Terminal Trzeci to: podróże w przestworzach, w klasie biznes i ekonomicznej, z przesiadką i bez.

Trójka Pod Księżycem

Najkrótsza definicja radia? Wystarczy jedna litera, spójnik: "z". Bycie razem, bycie "z" - to jest w radiu najważniejsze, prawda?

Trójkowo, filmowo

Autorska audycja Ryszarda Jaźwińskiego pojawiła się na antenie Trójki w styczniu 1997 roku. Przez lata zmieniała się jej formuła, dni i godziny nadawania, czas trwania, ale tytuł pozostał ten sam.

Trójkowy Budzik

Muzyka z Trójkowym Znakiem Skuteczności Budzenia, codziennie muzyczna nowość, kalendarium, bieżące informacje dla kierowców, najświeższa prognoza pogody, poranna gimnastyka, dużo uśmiechu i pytań rozbudzających ciekawość.

Trójwymiar

To cykliczna audycja w której opowiadam o tym co ciekawego dzieje się w Polsce i na świecie w trzech wymiarach: w przestrzeni nowych technologii, przestrzeni nauki i wreszcie w biznesie.

Trzecia Strona Księżyca

Pełnia... to czas magiczny, twórczy ale również i mroczny. Światło Księżyca potrafi wzruszyć, hipnotyzuje i magnetyzuje, tak jak muzyka, która towarzyszy trójkowym spacerom po Trzeciej Stronie Księżyca.

Trzy kontynenty

Audycja w Trójce, w ramach której jej autor Artur Orzech przybliża współczesną muzykę Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Trzy kwadranse jazzu

W krainę jazzu zaprasza mistrz Jan Ptaszyn Wróblewski. Najlepsze wykonania i ciekawostki - wszystko dla miłośników jazzu.

W Tonacji Trójki

Audycja muzyczna „W tonacji Trójki” przez lata cieszyła się wielką popularnością słuchaczy.

Wakacje na dwóch kółkach

Radiowa Trójka organizuje największą w Polsce radiową akcję sportowo-turystyczną dla dzieci i młodzieży "Wakacje na dwóch kółkach".

Z dala od Trójki

O czym wiemy, ale nie rozmawiamy szczególnie chętnie? Co jest "nie-Trójkowe"?

Z definicji Europa

Ernest Zozuń wraz z korespondentami Polskiego Radia będzie opowiadał o najważniejszych europejskich instytucjach, osobistościach i podejmowanych w Brukseli decyzjach.

Zagadkowa niedziela

"Zagadkowa Niedziela" to edukacyjna audycja dla najmłodszych i ich rodziców. Można się z niej dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy dotyczących otaczającego nas świata – co to jest bakteria, a gdzie znajduje się arteria? Co można zobaczyć szkiełkiem, a co gołym okiem?
Section07
Section21