Logo Polskiego Radia
POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT

Trójkowe spotkanie z bohaterami serialu "Gra o tron"

Trójka
Katarzyna Karaś 12.06.2013
"Seks w Wielkim Mieście", "Mad Men", "Dexter" zrobiły w ostatnich latach oszałamiającą karierę. Niedawno do grona superseriali, wokół których gromadzą się liczni fani, dołączyła "Gra o tron".
  • Trójkowe spotkanie z bohaterami serialu "Gra o tron" (Do południa/Trójka)
Jan Niebudek i Maisie Williams (odtwórczyni roli Aryi Stark)
Jan Niebudek i Maisie Williams (odtwórczyni roli Aryi Stark), foto: Piotr Jakubowski

Fabuła "Gry o tron", zawiła i wymagająca skupienia, w uproszczeniu sprowadza się do walki o władzę. Walki bezpardonowej i krwawej. Nic dziwnego, że aktor Liam Cunningham, odtwórca roli Davosa Seawortha, jest zdania, że wydarzenia pokazane w serialu nie odbiegają bardzo od tego, co dzieje się w realnym świecie.

- Jedną z rzeczy, które wiem po udziale w "Grze o tron" jest to, że nigdy nie chcę zajmować wysokiego stanowiska w polityce. Ilość złych emocji, agresji i intryg, jaka się z tym wiąże, byłaby dla mnie nie do zniesienia - mówi dziennikarzowi radiowej Trójki Janowi Niebudkowi. - Nie chciałbym żyć w świecie "Gry o tron". Wolę budzić się co rano i pić cappuccino, niż budzić się ze strachem, że ktoś przyjdzie i odetnie mi głowę - podkreśla Cunningham w "Do południa".
W świecie "Gry o tron" współistniają, jak to w fantasy, ludzie i istoty nadprzyrodzone. Pełno tu czarnych charakterów, ale też wzorów do naśladowania.
Maisie Williams, która wciela się w postać Aryi Stark, podkreśla, że w wydarzeniach serialu ogromną rolę odgrywają kobiety.
Serial "Gra o Tron" to adaptacja sagi fantasy R.R. Martina "Pieśń Lodu i Ognia". Opowieść o królestwie Westeros, gdzie walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym. Właśnie zakończyła się emisja trzeciego sezonu serialu. Kolejne odcinki będzie można zobaczyć w przyszłym roku.
Z aktorami
grającymi w serialu "Gra o tron" rozmawiał Jan Niebudek.

Bądź z nami w kontakcie:

Najczęściej czytane

Na antenie:
Polecamy: