Trójka

Trójkowe spotkanie z bohaterami serialu "Gra o tron"

12.06.2013 11:29
"Seks w Wielkim Mieście", "Mad Men", "Dexter" zrobiły w ostatnich latach oszałamiającą karierę. Niedawno do grona superseriali, wokół których gromadzą się liczni fani, dołączyła "Gra o tron".
Jan Niebudek i Maisie Williams (odtwórczyni roli Aryi Stark)
Jan Niebudek i Maisie Williams (odtwórczyni roli Aryi Stark)Foto: Piotr Jakubowski
Posłuchaj
03'44 Trójkowe spotkanie z bohaterami serialu "Gra o tron" (Do południa/Trójka)
więcej

Fabuła "Gry o tron", zawiła i wymagająca skupienia, w uproszczeniu sprowadza się do walki o władzę. Walki bezpardonowej i krwawej. Nic dziwnego, że aktor Liam Cunningham, odtwórca roli Davosa Seawortha, jest zdania, że wydarzenia pokazane w serialu nie odbiegają bardzo od tego, co dzieje się w realnym świecie.

- Jedną z rzeczy, które wiem po udziale w "Grze o tron" jest to, że nigdy nie chcę zajmować wysokiego stanowiska w polityce. Ilość złych emocji, agresji i intryg, jaka się z tym wiąże, byłaby dla mnie nie do zniesienia - mówi dziennikarzowi radiowej Trójki Janowi Niebudkowi. - Nie chciałbym żyć w świecie "Gry o tron". Wolę budzić się co rano i pić cappuccino, niż budzić się ze strachem, że ktoś przyjdzie i odetnie mi głowę - podkreśla Cunningham w "Do południa".
W świecie "Gry o tron" współistniają, jak to w fantasy, ludzie i istoty nadprzyrodzone. Pełno tu czarnych charakterów, ale też wzorów do naśladowania.
Maisie Williams, która wciela się w postać Aryi Stark, podkreśla, że w wydarzeniach serialu ogromną rolę odgrywają kobiety.
Serial "Gra o Tron" to adaptacja sagi fantasy R.R. Martina "Pieśń Lodu i Ognia". Opowieść o królestwie Westeros, gdzie walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym. Właśnie zakończyła się emisja trzeciego sezonu serialu. Kolejne odcinki będzie można zobaczyć w przyszłym roku.
Z aktorami
grającymi w serialu "Gra o tron" rozmawiał Jan Niebudek.  

Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Głowa Busha wetknięta na pal w serialu "Gra o Tron"

14.06.2012 20:50
- Jest nam przykro, że doszło do takiej sytuacji. Ta scena zostanie usunięta w kolejnych wydaniach DVD z serialem - oświadczyła stacja HBO.
Głowa Busha wetknięta na pal w serialu Gra o Tron
Foto: kadr z serialu "Gra o tron"

W dziewiątym odcinku pierwszej serii serialu "Gra o tron" król Joffrey pokazuje narzeczonej Sansie Stark głowy swoich wrogów nabitych na pal przy murach zamku - w tym głowę jej ojca Neda Starka. Wśród nich jest też głowa... byłego prezydenta USA George'a W. Busha.
W specjalnym oświadczeniu stacja HBO przeprosiła za ten "nieakceptowalny i niesmaczny" błąd. Stacja poinformowała też, że jej przedstawiciele odbyli poważną rozmowę z producentami serialu. Dodatkowo ogłoszono, że w kolejnych wydaniach DVD z serialem ta scena już się nie pojawi.
Producenci serialu - David Benioff i D.B. Weiss - przyznali, że głowy nie zostały wyprodukowane na potrzeby "Gry o tron". Wykorzystali rekwizyty, do których mieli po prostu dostęp. W trakcie kręcenia tej sceny nikt nie zauważył, że jedna z głów nabitych na pale przypomina George'a W. Busha.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

people.com, kk

Zobacz więcej na temat: Ameryka Północna dvd USA

Czytaj także

Serial "Gra o Tron" hitem wśród internetowych piratów

28.02.2013 10:39
Każdy odcinek "Gry o Tron", serialu produkcji HBO, był ściągany średnio 4,28 mln razy.
Gra o Tron
"Gra o Tron"Foto: kadr z serialu/HBO

Ranking "najczęściej piraconych" seriali w 2012 roku opublikował serwis TorrentFreak. Na pierwszym miejscu uplasowała się "Gra o Tron" . Każdy odcinek serialu nielegalnie ściągnięto z BitTorrent średnio 4,28 mln razy. Warto podkreślić, że niemal tyle samo mieszkańców Stanów Zjednoczonych ogląda ten serial legalnie (4,2 mln widzów). Na kolejnym miejscu znalazł się serial "Dexter" (średnio 3,85 mln ściągnięć). Pierwszą trójkę zamknął "The Big Bang Theory" (średnio 3,2 mln ściągnięć).
Jak zauważa serwis dobreprogramy.pl, na tak wysoką pozycję "Gry o Tron" wpłynął fakt, iż HBO postanowiło udostępniać serial jedynie na swoich kanałach. Stacja odmówiła m.in. platformie Netflix (wypożyczalnia filmów poprzez media strumieniowe). Do tego terminy emisji kolejnych odcinków różniły się w zależności od kraju. Wiele nielegalnych ściągnięć zanotowano w Australii, gdzie serial można było oglądać z tygodniowym poślizgiem.
Reżyser "Gry o Tron" David Petrarca nie przejął się tymi danymi. Jego zdaniem HBO ma tylu abonentów, że jest w stanie zarobić na tworzenie kolejnych seriali. A dzięki piratom o "Grze o Tron" dużo się mówi, dzięki czemu serial staje się popularny, co z kolei przekłada się na konkretne pieniądze dla stacji.

Serial "Gra o Tron" to adaptacja sagi fantasy R.R. Martina "Pieśń Lodu i Ognia". Opowieść o królestwie Westeros, gdzie walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
kk

Zobacz więcej na temat: internet telewizja