Trójka

Robert Tyszkiewicz: w Polskę wyruszy flota "bronkobusów"

04.03.2015 09:15
- Ważnym zadaniem prezydenta będzie zapewnienie bezpieczeństwa w trudnym czasie. Nie będzie więc baloników i confetti. Planujemy przede wszystkim spotkania z ludźmi - mówi Robert Tyszkiewicz, poseł PO, szef sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego.
Robert Tyszkiewicz (PO)
Robert Tyszkiewicz (PO) Foto: Salon polityczny Trójki
Posłuchaj
11'08 Robert Tyszkiewicz (PO) o kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego , o sytuacji w Rosji oraz na Ukrainie (Salon polityczny Trójki)
więcej
Obejrzyj
Robert Tyszkiewicz: w Polskę wyruszy flota "bronkobusów" (Salon polityczny Trójki)

Kampania wyborcza powinna mieć styl adekwatny do tematu. Głowa państwa ma ogromną odpowiedzialność za bezpieczeństwo, za stabilność i dialog wewnętrzny - mówił Robert Tyszkiewicz w ”Salonie politycznym Trójki", pytany o kampanię prezydencką Bronisława Komorowskiego.

Polityk wyjaśniał, że sztab stara się, aby Bronisław Komorowski miał jak najwięcej spotkań z wyborcami. Zapowiedział, że w sobotę zacznie się ”maraton” kampanijny - w Polskę wyruszy flota kilkunastu "bronkobusów" - w jednym z nim będzie podróżował kandydat na drugą kadencję na urzędzie prezydenta. Główną ideą jest przekonywanie Polaków, że mogą się łączyć i wspólnie robić dobre rzeczy dla kraju. Poseł nie chciał na razie ujawnić, jakie znane osobistości zaproszono na sobotnie spotkanie, rozpoczynające kampanijny maraton.

Ukrainę trzeba wesprzeć

Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych mówił, że nie powinniśmy przechodzić do porządku dziennego nad niewpuszczeniem polityków Unii Europejskiej, w tym Polski na pogrzeb Borysa Niemcowa. - To skandal, nie tylko dyplomatyczny, także w wymiarze moralnym - mówił poseł.

Robert Tyszkiewicz zauważył, że niezależnie od retorsji, które Rosja stosuje wobec osób publicznych z Unii Europejskiej świat oczekiwał, by je uchylić, z racji pogrzebu zamordowanego lidera opozycji.

- Trzeba piętnować takie sytuacje. Trzeba pokazywać opinii publicznej, w którym momencie historii znalazła się Rosja. Należy wyrażać solidarność ze wszystkimi w Rosji, którzy dopominają się tam o przestrzeganie podstawowych praw, swobód obywatelskich - apelował przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Poseł PO zaznaczył, że z Ukrainy słychać apel o ”pilną pomoc”. - Ukraina potrzebuje wsparcia. Osłabione państwo, słaba armia jest zachętą dla agresora. Potrzebuje wsparcia UE, NATO, finansowego - tłumaczył. Zaznaczył, że tylko taka demonstracja solidarności z napadniętym krajem może zniechęcić Rosję od eskalacji konfliktu.

**

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadziła: Beata Michniewicz

Gość: Robert Tyszkiewicz (PO)

Data emisji: 04.03.2015

Godzina emisji: 8.12

agkn/mp

Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Duda kontra Komorowski. A reszta?

09.02.2015 16:10
Kandydat PiS Andrzej Duda rozpoczyna kampanię prezydencką mocnym akcentem. Organizuje nowoczesną konwencję i rusza w podróż po Polsce.
Kandydat PiS Andrzej Duda rozpoczyna kampanię prezydencką mocnym akcentem
Kandydat PiS Andrzej Duda rozpoczyna kampanię prezydencką mocnym akcentemFoto: PAP/ Jakub Kamiński

Jak odpowie sztab urzędującego prezydenta? Jak w wyścigu odnajdą się pozostali konkurenci, którym raczej nikt nie daje szans? Jaka wartość dla polityki i życia publicznego wynika ze startu wielu, czasem mało znanych pretendentów?

Na te pytania w "Pulsie Trójki" odpowiedzą komentatorzy: politolog, prof. Mikołaj Cześnik i socjolog, prof. Henryk Domański.

"Pulsu Trójki" będzie można posłuchać w poniedziałek, (9.02) o godzinie 17.45. Audycję poprowadzi Damian Kwiek.

Czytaj także

Jacek Kurski: tu się rozegra naprawdę bój o Polskę

24.02.2015 09:07
- Widzę wielką szansę na to, że Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie, otwierając całej prawicy szansę na zasadniczą zmianę w Polsce - powiedział gość radiowej Trójki Jacek Kurski.
Jacek Kurski
Jacek KurskiFoto: Trójka
Posłuchaj
13'11 Jacek Kurski: tu się rozegra naprawdę bój o Polskę (Salon polityczny Trójki)
więcej
Obejrzyj
Jacek Kurski: tu się rozegra naprawdę bój o Polskę (Salon polityczny Trójki)

Gość audycji "Salon polityczny Trójki" polityk bezpartyjny Jacek Kurski zapytany, czy prawdziwe są doniesienia medialne, jakoby chciał on zająć miejsce wyrzuconego z Prawa i Sprawiedliwości Adama Hoffmana i jest współautorem kampanii wyborczej kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy, odpowiedział: "nie jestem członkiem sztabu Dudy i mu nie doradzam". - Nie tupię nogami, nie przebieram nogami, czekam grzecznie, co rzeka życia przyniesie, czekam na rozwój wydarzeń - podkreślił.

 

- Jest rok wyborczy. Rok, który jest tak naprawdę nadaniem sensu całemu ćwierćwieczu walki polskiej prawicy o kształt naszej ojczyzny. To jest najważniejszy rok w życiu Jarosława Kaczyńskiego i całego naszego środowiska (...) Ten rok rozstrzygnie, czy po 8 latach, ta ekipa, która niszczy Polskę (...), czyli Platforma Obywatelska (...) dostanie następny mandat (...) czy będzie zmiana - wyjaśnił. - Ja chcę działać na rzecz zmiany, jestem przekonany, że zjednoczona wokół PiS prawica ma szansę na zmianę i ja chcę mieć tą swoją minimalną, malutką cegiełkę - stwierdził.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według niego obecna kampania wyborcza "jest poważna jedynie na styku Bronisław Komorowski - Andrzej Duda". - I pani Magdalena Ogórek, i pan Adam Jarubas, i jeszcze inni, to będzie rozpaczliwa próba wejścia do tego meczu Komorowski - Duda. Tu się rozegra naprawdę bój o Polskę. Oczywiście mam nadzieję, że zagłosujemy na Dudę - oświadczył.
O kandydacie PiS Kurski powiedział, że "jest jedyną realną alternatywą". - Stoi za nim obóz PiS, który jest jedyną realną opozycją. Z wypowiedzi mniejszych kandydatów, jak pani Ogórek, pan Jarubas, czy Janusz Palikot, widać, że to są - w jakiś sposób - pudła rezonansowe obecnej koalicji. Jedyna realna zmiana to jest Duda - ocenił.
***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadziła: Beata Michniewicz

Gość: Jacek Kurski (bezpartyjny)

Data emisji: 24.02.2015

Godzina emisji: 8.13
kk/fbi