Jak uciec przed bakteriami? Wyjść z domu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak uciec przed bakteriami? Wyjść z domu
Każda aktywność, wysiłek fizyczny dają niepowtarzalną radość i energięFoto: Glow Images/East News

Skandynawskie badania pokazują, że jeśli ćwiczymy na zewnątrz, możemy liczyć na o 50 proc. lepszy efekt zdrowotny dla naszego organizmu niż wykonując ten sam zestaw ćwiczeń w pomieszczeniu zamkniętym.

Posłuchaj

Jak uciec przed bakteriami? Wyjść z domu
+
Dodaj do playlisty
+

Profesor Piotr Kuna alergolog i pulmonolog przekonuje, że nasza odporność choć w pierwszej kolejności zależy od genów, to opiera się również na tym, co jemy. Gość Grażyny Dobroń radzi jeść to, co rodzi się na ziemi w danym obszarze i zgodnie z porą roku, ponieważ wtedy witaminy najlepiej się przyswajają. Istotny jest również ruch, szczególnie na świeżym powietrzu.

Posłuchaj innych audycji o tematyce społecznej >>>

- Najczystszym miejscem na świecie jest las sosnowy rosnący na wydmach, tam nie ma w ogóle bakterii - opowiada prof. Piotr Kuna. Gość Trójki podkreśla, że każdy nowotwór jest w 100 proc. uleczalny, pod jednym warunkiem, że jest wcześnie wykryty. - Potrzebna jest pewna kultura zdrowotna, należy co pewien czas robić badania okresowe - wyjaśnia.

Dlaczego kluczowy jest związek między elementami psychiki i ciała oraz jak sfera duchowa przekłada się na nasze fizyczne samopoczucie? Zapraszamy do wysłuchania całej "Instrukcji obsługi człowieka". Audycji można słuchać w Trójce od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

Polecane