Logo Polskiego Radia
POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT

Kuba Strzyczkowski zajął 3. miejsce w Regatach Poloneza! Zobacz zdjęcia

Trójka
Paula Golonka 14.08.2013
Kuba Strzyczkowski zajął na Baltic Polonez Cup 2013 1. miejsce w klasie Delphia i 3. w klasie open. Ze względu na sztorm część żeglarzy w ogóle nie ukończyła zawodów.
  • Kuba Strzyczkowski zajął 3. miejsce w Regatach Poloneza! (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Kuba Strzyczkowski na jachcie Delphia Trójka podczas Baltic Polonez Cup 2013
Kuba Strzyczkowski na jachcie Delphia Trójka podczas Baltic Polonez Cup 2013 , foto: Fot.: www.polonezcup.com, fot.: Marek "WILKU" Wilczek

Baltic Polonez Cup 2013 wystartował we wtorek 13 sierpnia. Tegoroczne regaty były dużym wzywaniem dla wszystkich zawodników. - Było groźnie, bardzo groźnie. To był sztorm 8 w skali Beauforta. Na szczęście nikomu nic się nie stało - mówił Kuba Strzyczkowski i podkreślał, że każdy, kto ukończył ten wyścig, zasługuje na uznanie.

Według niepotwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji Regaty Poloneza wygrał Zbyszek Gutowski. - Tutaj nie było wątpliwości, on przypłynął bardziej po to, żeby zrobić frajdę organizatorom i kolegom żeglarzom - opowiadał dziennikarz. Gutowski na metę dotarł w 14 godzin i 43 minut i tym samym ustanowił rekord trasy Baltic Polonez Cup dla jachtu jednokadłubowego. Poprzedni rekord na tej trasie wynosił 35 godzin.

Przypomnijmy że w roku 2012 Kuba Strzyczkowski wystartował i ukończył XIII edycję Regat Poloneza, która była treningiem i pierwszym etapem do samotnego rejsu i pokonania Atlantyku z okazji jubileuszu Trójki.

Samotny rejs Kuby Strzyczkowskiego przez Atlantyk rozpoczął się 14 listopada w Las Palmas. Dziennikarz płynął na specjalnie przygotowanym dla niego jachcie typu Delphia 40.3 o imieniu Delphia Trójka. Cały rejs był szczegółowo relacjonowany, żeglarz codziennie łączył się z Trójką. - To pierwszy przypadek w historii Polskiego Radia - mówił Trójkowy wilk morski, gdy po 24 dniach rejsu zszedł na ląd. Rejs został nagrodzony honorowym wyróżnieniem Rejs Roku - Srebrny Sekstant 2012.
Zapraszamy na stronę Rejsu Kuby >>

(pg)

Bądź z nami w kontakcie:

Najczęściej czytane

Podziemne Radio Solidarność
Na antenie:
Wkrótce: Offensywa
Polecamy: