Trójka

Marek Adamik w poszukiwaniu sensu

28.05.2015 18:55
Przyszłość Marka Adamika, utalentowanego grafika, zapowiadała się wspaniale. Jednak tuż po dyplomie wykryto u niego nieuleczalną chorobę.
Marek Adamik, autor książki Sensu sens
Marek Adamik, autor książki "Sensu sens"Foto: youtube.com
Posłuchaj
15'27 "Linia życia" (Reportaż/Trójka)
więcej

Marek Adamik już podczas studiów miał status uznanego grafika. Na koncie prestiżowe nagrody i ponad tysiąc ilustracji oraz okładek dla największych tytułów prasowych i wydawnictw. Jednak niedługo po dyplomie ujawniła się nieuleczalna choroba, która uniemożliwiła mu pracę, będącą jego życiową pasją. Jak się odnalazł w nowej sytuacji? O tym m.in. opowiada jego literacki debiut.

Trójka objęła patronatem książkę "Sensu sens" Marka Adamika.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce

Tytuł reportażu: "Linia życia"

Autor reportażu: Elżbieta Korczyńska

Data emisji: 28.05.2015

Godzina emisji: 18.15

mk/mp

Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

"Sensu sens" Marka Adamika, czyli podróż w głąb siebie

20.04.2015 19:11
Marek Adamik już podczas studiów miał status uznanego grafika. Jednak niedługo po dyplomie ujawniła się nieuleczalna choroba, która uniemożliwiła mu pracę.
Marek Adamik, autor książki Sensu sens
Marek Adamik, autor książki "Sensu sens"Foto: youtube.com
Posłuchaj
04'06 - Marek Adamik nad sobą nie płacze - mówi o pisarzu Agnieszka Holland (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
więcej

Właśnie ukazał się literacki debiut Marka Adamika "Sensu sens". - Zacząłem pisać książki, gdy okazało się, że wbrew przewidywaniom lekarzy żyję dalej, choć powinieniem zgasnąć - mówi bohater audycji Elżbiety Korczyńskiej.

O czym traktuje książka Adamika? Co mówi o niej wybitna reżyserka Agnieszka Holland? Możemy o tym posłuchać w audycji.

Radiowa Trójka jest patronem medialnym książki Marka Adamika "Sensu sens".

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Marek Adamik (pisarz, grafik), Agnieszka Holland (reżyser), prof. Marek Zaleski (krytyk literacki), Magdalena Łazarkiewicz (reżyser)
Data emisji: 20.04.2014
Godzina emisji: 18.40

mp/iwo

Czytaj także

"Linia życia" - reportaż Elżbiety Korczyńskiej

Przyszłość Marka Adamika, utalentowanego grafika, zapowiadała się wspaniale, jednak tuż po dyplomie wykryto u niego nieuleczalną chorobę.
Posłuchaj
14'46
więcej

Marek Adamik już podczas studiów miał status uznanego grafika. Na koncie prestiżowe nagrody i ponad tysiąc ilustracji oraz okładek dla największych tytułów prasowych i wydawnictw. Jednak niedługo po dyplomie ujawniła się nieuleczalna choroba, która uniemożliwiła mu pracę będącą jego życiową pasją. Jak się odnalazł w nowej sytuacji?

Właśnie ukazał się jego literacki debiut.

***

Reportaż Elżbiety Korczyńskiej pt. "Linia życia" zostanie wyemitowany w Trójce w czwartek (28.05) w godzinach 18.15-18.30.

Czytaj także

"Lotnisko w Monachium" - wstrząsająca książka o samotności

29.05.2015 11:37
- To nie jest opowieść ani o podniebnych podróżach, ani o miłości do latania, ani o historii samolotów. To książka, która mną wstrząsnęła - mówi o "Lotnisku w Monachium" Michał Nogaś.
O Gregu Baxterze nie wspomina Wikipedia, a The Guardian określa go jako wybitny talent (na zdjęciu: fragment okładki książki)
O Gregu Baxterze nie wspomina Wikipedia, a "The Guardian" określa go jako wybitny talent (na zdjęciu: fragment okładki książki)Foto: materiały promocyjne
Posłuchaj
09'43 Michał Nogaś opowiada o książce Grega Baxtera pt. "Lotnisko w Monachium" (Trójkowy znak jakości)
więcej

Wielki port lotniczy w Monachium, całkowite sparaliżowany i spowity mgłą. Ludzie kłębią się w terminalach. Zmęczeni i niewyspani nie wiedzą, kiedy będą mogli odlecieć. Właśnie w takiej scenerii Greg Baxter osadza akcję swojej najnowszej książki pt. "Lotnisko w Monachium".

- Gdy uważnie czyta się tę powieść, to można dostrzec, że wszystkie pojawiające się w niej postaci cierpią na tę samą chorobę: na samotność w świecie niesamowitych możliwości, błyskotek i błahostek - stwierdza Michał Nogaś.

Prowadzący audycję przybliża słuchaczom Trójki sylwetki bohaterów powieści i zdradza, dlaczego Greg Baxter odchorowuje swoje książki.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 29.05.2015
Godzina emisji: 7:40

iwo/mp