Logo Polskiego Radia
POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT

Ukraina. Co dalej?

Trójka
Michał Karpa 04.02.2014
Koniec kryzysu czy raczej eskalacja przemocy? O możliwych scenariuszach rozmawiać będą publicystki: Bogumiła Berdychowska z Forum Polsko-Ukraińskiego oraz Agnieszka Romaszewska, dyrektor Telewizji Biełsat.
Protest na Majdanie w Kijowie
Protest na Majdanie w Kijowie , foto: EPA/SERGEY DOLZHENKO

Przed miesiącem w Klubie Trójki rozmawialiśmy o Ukrainie z Izą Chruślińską i Mirosławem Czechem; połączyliśmy się też telefonicznie z Oksaną Zabużko. Było to kilka tygodni po wybuchu protestów, sprowokowanych nieoczekiwanym zerwaniem przez prezydenta Janukowycza rozmów stowarzyszeniowych z Unią Europejską.

Dziś, po upływie kolejnych tygodni, sytuacja się jeszcze zaostrzyła: z jednej strony mówi się o pewnych nadziejach na korzystne rozwiązanie kryzysu, z drugiej rysuje się "apokaliptyczne scenariusze". W dodatku w Polsce sympatia dla Euromajdanu zaczęła się mieszać z zakłopotaniem lub wręcz z lękiem, że z biegiem czasu coraz więcej tam czerwono-czarnych flag banderowców, a do głosu dochodzą nacjonalistyczni radykałowie.
W tej sytuacji spróbujemy przyjrzeć się wydarzeniom na Ukrainie ponownie, pytając o możliwe scenariusze dla całego regionu: dla Ukrainy, Polski, Rosji, Białorusi. Gośćmi Klubu Trójki będą tym razem publicystki: Bogumiła Berdychowska z Forum Polsko-Ukraińskiego oraz Agnieszka Romaszewska, dyrektor Telewizji Biełsat.

Na "Klub Trójki" zapraszamy we wtorek, 4 lutego, od godz. 21.05 do 22.00

Sylwia Héjj i Jerzy Sosnowski

Bądź z nami w kontakcie:

Najczęściej czytane

Podziemne Radio Solidarność
Na antenie:
Polecamy: