Pałac Kultury i Nauki - historia w reportażach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Wiem z doświadczenia, że nasi słuchacze bardzo lubią przemyślane i świetnie ułożone antologie reportażu - mówi Michał Nogaś, który w kolejnym odcinku audycji "Trójkowy znak jakości" poleca teksty o Pałacu Kultury i Nauki.

Posłuchaj

Michał Nogaś opowiada o książce "Jako dowód i wyraz przyjaźni. Reportaże o Pałacu Kultury" (Trójkowy znak jakości)
+
Dodaj do playlisty
+

Jednych zachwyca, inni go nienawidzą. Jedni domagają się jego zburzenia, inni cieszą się, że został wpisany na listę zabytków. Pałac Kultury i Nauki od 60 lat stoi w sercu Warszawy i jest jednym z symboli stolicy.

"Jako dowód i wyraz przyjaźni. Reportaże o Pałacu Kultury" to tytuł antologii, na którą składają się teksty 33 autorów. Wszystkie one opowiadają o budynku, wobec którego chyba nikt nie pozostaje obojętny.

- Antologia jest zbiorem tekstów pełnych zachwytu, ale też niezwykle krytycznych. Tekstów, w których jak w soczewce odbija się historia tego budynku, ludzi, którzy go budowali i którzy chcieli go zburzyć - mówi Michał Nogaś. Dziennikarz Trójki opowiada o wybranych reportażach, które zostały ujęte w antologii, i przytacza na antenie ich fragmenty.

Przy okazji rozmowy o książce Wojciech Mann odpowiada na pytanie o osobiste wspomnienie związane z pałacem. Swoją opowieść kończy słowami: To było przeżycie!

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 24.07.2015
Godzina emisji: 7:40

iwo/mp

Polecane