Polskie Radio
Section05
mistrzostwa świata

"Jestem zła na siebie, że nie było rekordu świata"

Poniedziałek był dobrym dniem dla polskiej lekkoatletyki podczas mistrzostw świata w Londynie. Złoty medal w rzucie młotem zdobyła Anita Włodarczyk (77,90 m), a brąz w tej samej konkurencji wywalczyła Malwina Kopron (74,76). Trzecia z Polek uczestnicząca w finale młociarek - Joanna Fiodorow była 6 (73,04). Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Londynie relacjonował Tomasz Gorazdowski.
Zobacz więcej na temat:  Anita Włodarczyk Londyn mistrzostwa świata Lekkoatletyka

MŚ w Rosji: brązowy medal reprezentacji Polski w szachach

Polscy szachiści w składzie Radosław Wojtaszek, Jan-Krzysztof Duda, Kacper Piorun, Mateusz Bartel i Grzegorz Gajewski zdobyli brązowy medal drużynowych mistrzostw świata które odbyły się w rosyjskim Chanty-Mansyjsku. Biało-czerwoni stanęli na podium tej imprezy po raz pierwszy w historii. W ostatniej, dziewiątej rundzie Polacy przegrali z drużyną Chin, która zdobyła złoty medal.
Zobacz więcej na temat:  szachy mistrzostwa świata

Mistrzostwa Świata u20 w Ultimate - złoto dla Kanady i USA

We Wrocławiu zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w ultimate. Była to największa w historii impreza ultimate organizowana w Polsce, w której wzięło udział w sumie 49 zespołów - 29 w dywizji męskiej oraz 20 w żeńskiej. Do stolicy Dolnego Śląska zjechało prawie tysiąc zawodników z całego świata, w tym z tak odległych krajów jak: Nowa Zelandia, Australia, Japonia, Meksyk czy Kolumbia.
Zobacz więcej na temat:  mistrzostwa świata The World Games 2017 ultimate frisbee