Polskie Radio
Section05
nowe technologie

"Kto ma dane, ten ma moc dotarcia do konsumentów"

25 maja 2018 roku zmieni się system prawny, dotyczący ochrony danych osobowych. Nowe przepisy będą wzmacniać prawa osób, których dane są zbierane, natomiast na przedsiębiorców i inne podmioty przetwarzające dane będą nałożone nowe obowiązki. O zmianach w prawie i o tym jak zadbać o bezpieczeństwo naszych danych mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Piotrowska (prezes Fundacji Wiedza to Bezpieczeństwo).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie dane osobowe internet bezpieczeństwo w sieci Aleksandra Piotrowska

Polacy na The World Biotech Tour 2017

Bio-rusztowania w Afryce Południowej, pułapki na raka w Hiszpanii, biofiltracja w Finlandii, komórki macierzyste w Polsce. To tylko niektóre z badań, które zafascynowały kilkunastoletnich badaczy (między 13. a 19. rokiem życia) w projekcie The World Biotech Tour 2017. O szczegółach opowiedział Mateusz Pawełczuk z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Centrum Nauki Kopernik technologie biologia Warszawa nowe technologie medycyna

Szczyt UE w Estonii. Złe wieści dla gigantów internetowych

Unia Europejska ma w przyszłym roku zaproponować wyższe podatki dla firm internetowych, które pochodzą spoza Wspólnoty. Taka deklaracja padła podczas szczytu cyfrowego w Estonii. – Pytanie, czy tego typu pomysł uzyska wystarczające poparcie Parlamentu Europejskiego i liderów poszczególnych państw – mówił na naszej antenie Wojciech Cegielski, reporter Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie internet google Facebook Unia Europejska Parlament Europejski podatki

Warsaw Games Week: zagrać w gry przed premierą

Festiwal Warsaw Games Week będzie miał w tym roku swoją trzecią edycję. Od 13 do 15 października na fanów gier w hali Expo XXI czekać będzie święto rozrywki – prezentacje gier które jeszcze nie miały swoich premier, strefy dla dzieci i planszówek, a także towarzyszący tematyce growej LifeTube Video Fest. O wydarzeniu w audycji 24. Poziom – Magazyn Nowych Technologii mówili Piotr Żaczko (T-Mobile Polska), Krzysztof Szulc (Cenega) i Łukasz Głombicki (LifeTube).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie gry komputerowe youtube

"Automatyzacja byłaby korzystna dla polskiej gospodarki"

Wicepremier Mateusz Morawiecki wskazał, że efektem sytuacji na rynku pracy jest większa automatyzacja, która w wielu miejscach jest swojego rodzaju substytucją pracy fizycznej. „Dziś jest bardzo dobry moment dla polskich przedsiębiorców, bo skoro bezrobocie jest na tak niskim poziomie, przedsiębiorcy mają naturalną inklinację do zastępowania pracy automatyzacją, robotyzacją” - oświadczył Morawiecki. O przemyśle i automatyzacji mówili w audycji Rządy Pieniądza Maciej Bukowski (Wise Europa, Artur Bartoszewicz (SGH) i Adam Jasser (Akademia Vistula).
Zobacz więcej na temat:  praca Automatyzacja bezrobocie nowe technologie

Ochrona rodzicielska na tabletach i komórkach to nie kaganiec

- Gdy pozwalamy dziecku korzystać np. z portali społecznościowych, wówczas młody konsument smartfona zaczyna być konsumentem świetnie rozpoznanym przez marketerów. Za pięć lat będzie człowiekiem, o którym firmy będą wiedziały niemalże wszystko – ostrzegała w Polskim Radiu 24 ekspertka ds. prywatności z F-Secure Karolina Małagocka. Odniosła się także do wyników badań F-Secure i sieci Plus "Bezpieczny smartfon dla dziecka".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dzieci samrtfon nowe technologie smartfony