Polskie Radio
Section05
słuchowisko

Maria Chludzińska (1931-2017). Była żywą legendą Teatru Polskiego Radia

Z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pani Marii Chludzińskiej, nestorki Teatru Polskiego Radia, wieloletniej kierowniczki oragnizacji i produkcji, oddanej inspicjentki powieści radiowych "W Jezioranach" i "Matysiakowie", laureatki Honorowego Wielkiego Splendora w roku 2011. Sama o sobie żartobliwie mówiła, że jest legendą Teatru Polskiego Radia, jest jego ikoną. Marysiu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało...
Zobacz więcej na temat:  Polecamy słuchowisko Teatr Polskiego Radia

"Pisanie słuchowisk radiowych to myślenie dźwiękiem"

Wspólne dla wszystkich gatunków literackich jest to, że temat i postacie bohaterów mają intrygować odbiorcę.  - Ale pisanie słuchowisk to przede wszystkim myślenie dźwiękiem. Pisząc dla radiowego teatru musimy pamiętać o tym, żeby uruchomić wyobraźnię słuchacza – mówiła w audycji Trendy Kultury Iza Żukowska, dziennikarka Polskiego Radia i autorka słuchowisk. 
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko radio Polskie Radio Iza Żukowska Teatr Polskiego Radia Joanna Sławińska

Czy ściany potrafią mówić? Słuchowisko Anety Wróbel w Scenie Teatralnej Trójki

Najbliższa Scena Teatralna Trójki zaprasza na komedię z elementami since fiction. Będzie to oryginalne słuchowisko Anety Wróbel pt. "Mówić, jak do ściany"  z Katią Paliwodą i Piotrem Adamczykiem w rolach głównych. Czy Karolina odnajdzie swoje miejsce na ziemi przekonamy się już w niedzielę, tuż po godz. 21.05. Premiera w Teatrze Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy słuchowisko Scena Teatralna Trójki