Calamaze o debiutanckiej trasie koncertowej i swojej muzyce w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2024 12:34
W najbliższym wydaniu audycji m.in. gośćmi Czwórki będzie zespół Calamaze. W Czwórce opowiedzą o swojej debiutanckiej płycie "Calamze", trasie koncertowej oraz muzycznych inspiracjach.
Zespół Calamaze występuje w składzie: Anastazja Krewniak,  Dawid Piątek, Jan Cichy, Jan Rachwalski, Miłosz Pasternak
Zespół Calamaze występuje w składzie: Anastazja Krewniak, Dawid Piątek, Jan Cichy, Jan Rachwalski, Miłosz Pasternak Foto: mat.promoc.

W niedzielny wieczór zaprosimy na spotkanie z zespołem Calamaze. Jak sami o sobie mówią - są midwest-emo (z południowo wschodniej Polski), a swój styl muzycy określają jako mieszankę 90'sowego emo - romansującego z grungem, nie bojącego się delikatności i balladowości. W lutym ukazała się ich debiutancka płyta "Calamaze", która jest przepełniona wpadającymi w ucho melodiami gitary, intrygującym, oryginalnym wokalem, egzystencjalnymi rozterkami i abstrakcyjnym humorem.

- Nasz album jest jak zderzenie kilku paralelnych uniwersów. Numery powstawały od 2018 roku, który był dla mnie niesamowicie magiczny. Efektem długiego procesu twórczego jest płyta, która zawiera zapis wielu różnych stanów - pięknych chwil, ale też nostalgii i tęsknoty - mówi Anastazja Krewniak, wokalistka. - Ciągle szukamy cząstek tej starej rzeczywistości w nowym świecie - Debiutancki LP jest pełen pytań, na które nie znamy odpowiedzi. Dlaczego to, co tworzymy w naszych umysłach, często wydaje się bardziej logiczne niż to, co dzieje się naprawdę? Dlaczego self titled? Bo przez ten czas każdy z nas bardzo ewoluował, jesteśmy już innymi osobami, a mimo to cały czas niesiemy w sobie to ziarenko i kwintesencje Calamaze.

Zespół tworzą:

  • Anastazja Krewniak - wokal, skrzypce
  • Dawid Piątek - gitara
  • Jan Cichy - perkusja
  • Jan Rachwalski - bas
  • Miłosz Pasternak (Longer) - gitara

Grupa niedawno wystąpiła w Warszawie, a w Czwórce Anastazja, Dawid i Ritz opowiedzą o ich debiutanckiej trasie koncertowej Roll The Dice oraz tworzeniu autorskiego materiału.

W audycji także gośćmi będą Dawid Sas (Młody Żmija) i Zofia Banaś (Plum Booking), którzy w rozmowie nagranej podczas Sea You Showcase poruszyli m.in. temat promocji i organizacji niezalowych występów oraz  samodzielnej dystrybucji muzyki.

***

Na audycję z cyklu "Spoza nurtu" w niedzielę (21.04) o godzinie 21.00 zaprasza Adam Smolarek

aw/mat.pras./DS

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa