Czwórka Reggae Contest!

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 16:00
Czwórka Reggae Contest to konkurs dla polskich wykonawców związanych z reggae i zbliżoną stylistyką muzyczną. Najważniejsza krajowa platforma promocyjna jamajskopochodnych dźwięków powraca na Ostróda Reggae Festival. Po raz trzeci odbył się pod szyldem Polskiego Radia Czwórka, wieloletniego partnera festiwalu.
Czwórka Reggae Contest
Czwórka Reggae ContestFoto: mat. pras.

Zwycięzca wystąpił w radiowym studio, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany i wyemitowany przez Czwórkę. Nagranie singla i teledysk to nagroda organizatorów festiwalu. Finał odbył się 7 lipca (sobota) na Green Stage Ostróda Reggae Festival i zostanie poprzedzony głosowaniem fanów.

W ostródzkim konkursie dla polskich wykonawców reggae swoje pierwsze kroki stawiali obecnie znani i lubiani wykonawcy, jak m.in. Tabu czy Junior Stress. Festiwal promuje w ten sposób młodych artystów już od pierwszej edycji w 2001 roku. W wyniku podjęcia współpracy z Polskim Radiem Czwórką, w 2013 inicjatywa odbyła się po raz pierwszy pod patronatem publicznego nadawcy. Zwycięska grupa Big Up! zagrała koncert w Czwórce. Rok później podobne nagrody przypadły formacji SielSKA. Następnie przez dwa lata odbywał się w Ostródzie World Reggae Contest o charakterze międzynarodowym, którego zwycięzcy nagrywali w efekcie na Jamajce.

Organizatorzy festiwalu wierzą, że oprócz występów uznanych marek ważna jest również możliwość publicznego zaprezentowania się młodych twórców. W ten sposób starają się pozytywnie motywować krajową scenę, stymulując jej rozwój.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: w pierwszym słuchacze Czwórki w głosowaniu na facebookowym profilu stacji wybrali jednego wykonawcę z „czwórkową kartą”, a następnie jury złożone z organizatorów festiwalu wybrało cztery kolejne zespoły.

Pięć wyłonionych w ten sposób grup wystąpiło podczas festiwalu w finale konkursu 7 lipca na Green Stage. O tym, kto został zwycięzcą Czwórka Reggae Contest zadecydowały głosy jury, złożonego z przedstawicieli organizatorów festiwalu oraz Czwórki.

Nagrody:

* Profesjonalna rejestracja i emisja audio/video na żywo koncertu w studio koncertowym Polskiego Radia Czwórka

* Nagranie, mix, mastering (realizacja: Studio As One) i teledysk jednego utworu (realizacja: Krzysztof Gajewski)

* Gwarantowany występ podczas trzech festiwali w 2019 roku: Ostróda Reggae Festival, Winter Reggae oraz Najcieplejsze Miejsce na Ziemi

Terminy:

03.04 ogłoszenie konkursu

17.04 koniec przyjmowania zgłoszeń

23.04 start głosowania na "dziką kartę" Czwórki przez

aplikację na stronie Facebook stacji

07.05 zakończenie głosowania na "dziką kartę"

08.05 ogłoszenie zespołu, który wygrał "dziką kartę"

15.05 ogłoszenie 4 kolejnych zespołów wybranych przez jury

07.07 Finał konkursu podczas ORF

07.07 ogłoszenie zwycięzcy podczas ORF

Zobacz więcej na temat: Ostróda Reggae Festival