48 Hour Film Project

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 15:57
Lubisz wyzwania? Lubisz kręcić filmy? Zbierz przyjaciół lub rodzinę i zróbcie film w 48 godzin!
Bogdan Dziworski jest autorem takich filmów, jak Hokej, Podróże Georga Philipa Telemanna z Żar do Pszczyny, Kilka opowieści o człowieku i Sceny narciarskie z Franzem Klammerem (zdjęcie ilustracyjne)
Bogdan Dziworski jest autorem takich filmów, jak "Hokej", "Podróże Georga Philipa Telemanna z Żar do Pszczyny", "Kilka opowieści o człowieku" i "Sceny narciarskie z Franzem Klammerem" (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay.com/Public Domain

48HFP to bezsenny weekend pełen wybuchowej mieszanki adrenaliny i kreatywności, podczas którego wraz ze swoją ekipą filmową  wymyślacie, piszecie scenariusz, kręcicie i montujecie film. W piątek wieczorem otrzymacie informacje, jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz gatunek, w jakim ma być utrzymany. 48 godzin później film musi być ukończony.

Kilkuosobowe jury, składające się z profesjonalistów z branży audiowizualnej, wybierze najlepszy film, który weźmie udział w konkursie międzynarodowym i będzie mieć szansę prezentacji podczas Short Film Corner na festiwalu w Cannes!

Festiwal jest szansą zarówno dla profesjonalistów i dla amatorów na sprawdzenie się w tak wymagającym zadaniu, jakim jest zrobienie filmu w 48 godzin. Pokazuje, że jest to możliwe w krótkim czasie i niewielkimi środkami. Ponadto zachęca filmowców do wyjścia z kamerą w przestrzeń miejską.

48HFP poza adrenaliną i nieprzespanymi nocami jest przede wszystkim dobrą zabawą i wyzwala w uczestnikach wiele pomysłowości i kreatywności. Ułatwia też nawiązywanie nowych kontaktów pomiędzy środowiskami filmowymi. Dla wielu uczestników 48HFP może być pierwszym poważnym krokiem w kierunku dalszej kariery filmowej. 

15 - 17 kwietnia – Katowice

10 - 12 czerwca - Wrocław

23 - 25 września - Warszawa

28 - 30 października - Łódź

mat. pras.

Zobacz więcej na temat: FILM kamera