Chiński Nowy Rok w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 13:56
Chiński Nowy Rok to najważniejsze i najhuczniej obchodzone z tradycyjnych świąt w Państwie Środka, stanowiące moment przejściowy między zimą a wiosną, między starym a nowym. Z tego powodu Nowy Rok nazywany jest także „Świętem Wiosny" – wiosny, którą powitać należy radosnym tańcem i hukiem fajerwerków. Krakowskie obchody corocznie są największe w Polsce.
Audio
  • Jak powitamy Chiński Nowy Rok w Krakowie? (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment obrazu pochodzącego z czasów dynastii Ming
Fragment obrazu pochodzącego z czasów dynastii MingFoto: Wikipedia/domena publiczna

Obchody Chińskiego Nowego Roku potrwają dwa dni (20-21 stycznia 2017 r.), w czasie których pożegnamy Rok Małpy i przywitamy Rok Koguta. Świętowanie rozpocznie się w piątek 20 stycznia o godz. 19:00 w Auditorium Maximum UJ, przy ul. Krupniczej 33. W trakcie wielkiej gali Chińskiego Nowego Roku będziemy mieli okazję obejrzeć po raz pierwszy w Polsce spektakl opery pekińskiej. 21 stycznia w siedzibie Instytutu Konfucjusza przy ul. Radziwiłłowskiej 4 odbędą się liczne wykłady, slajdowiska oraz inne atrakcyjne spotkania z chińską kulturą, przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Więcej informacji o wydarzeniu pod patronatem Czwórki usłyszycie między innymi w audycjach Stacja Kultura oraz Stacja Nauka.

mat. pras.

Zobacz więcej na temat: Nowy Rok Chiny