5. Prawie Kino Letnie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 19:20
Projekt Prawie Kino, tworzony przez członków Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, zaprasza na jubileuszową, 5 edycję Prawie Kina Letniego. W tym roku hasłem przewodnim jest Kino Przemian, tych historycznych, ale też obyczajowych, kulturowych.
Prawie Kino Letnie 5
Prawie Kino Letnie 5Foto: mat. pras.

Każdego dnia na ekranie zobaczymy dwa filmy. Pierwszego dnia seanse rozpoczną się prelekcją Daniela Hastings'a, Attaché do spraw kulturalnych U.S. Embassy Warsaw. Na ekranach zobaczymy kultową, amerykańską komedię ,,Pół żartem, pół serio", z uroczą Marylin Monroe oraz ,,Amatora" Krzysztofa Kieślowskiego z moralnymi dylematami Filipa Mosza, granego przez niezapomnianego Jerzego Stuhra.
W sobotę obejrzymy kolejny film Kieślowskiego ,,Przypadek", gdzie przedstawione zostały trzy alternatywne życiorysy jednej osoby. Po projekcji filmu spotkamy się z Katarzyną Surmiak - Domańską, autorką książki "Kieślowski. Zbliżenie". Drugim filmem będzie zdobywca Oscara w kategorii Najlepszy Film - ,,Moonlight". Ostatni dzień poświęcony zostanie nowym głosom w kinie. Pierwszym prezentowanym filmem pełnometrażowy debiut Jagody Szelc ,,Wieża.Jasny dzień" poprzedzony prelekcją Kai Klimek. Natomiast ostatni film kina letniego to ,,Młodość" w reżyserii Paola Serrentino.

Prawie Kino Letnie będzie trwało od 14 do 16 czerwca. Codziennie seanse rozpoczynać się będą od godziny 21 na Małym Dziedzińcu na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego. Na całe kino letnie wstęp jest wolny, organizatorzy zapewniają również darmowy popcorn.

mat. pras.

Zobacz więcej na temat: kino