SnowFest Festival zapowiada mocnych artystów siódmej edycji

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 19:17
Kolejna odsłona SnowFest, czyli najgorętszego wydarzenia w samym środku zimy odbędzie się w zimowej stolicy Polski – Szczyrku. Rok w roku potwierdza on tezę o tym, że jest najprężniej rozwijającym się kurortem dla wszystkich miłośników sportów zimowych, a teraz także pasjonatów muzyki za sprawą mocarnego programu artystycznego, który stopniowo będziemy przed Wami odkrywać.
SnowFest 2019
SnowFest 2019Foto: mat. pras.

28 i 29 lutego tradycyjnie już na imponującym terenie Amfiteatru i Skoczni Skalite wystąpi śmietanka światowej sceny muzycznej - od drum’n’bassu po rap przez starannie wyselekcjonowaną muzykę elektroniczną, która króluje nie tylko w klubowych podziemiach, ale również we wszystkich najważniejszych rozgłośniach radiowych i telewizyjnych na świecie. Unikalne połączenie pokazów sportowych, nieskrępowanej zabawy i starannie przygotowanego terenu festiwalu to przepis na fantastycznie spędzony czas w polskich górach.

To już siódma edycja festiwalu, który jak żaden inny w kraju nad Wisłą łączy ze sobą elementy zdrowej sportowej rywalizacji, efektownych pokazów narciarskich i snowboardowych, pysznego jedzenia, rozgrzewających napojów, a co za tym idzie także całonocnej zabawy do białego rana. Mnogość i różnorodność atrakcji, a także festiwalowego terenu sprawia, że spełnienie i wartościową rozrywkę znajdą tutaj wszyscy - również wszyscy Ci, którzy do najzimniejszej pory roku podchodzą niezwykle sceptycznie.

Uczestnicy festiwalu będą mogli także wziąć udział - jako czynny uczestnik - lub jako zaciekły obserwator w unikalnych i jedynych w swoim rodzaju zawodach freestyle’owych, podczas których publiczność - a także sami zawodnicy - przekonają się, że grawitacja nie istnieje, a kto potrafi podjąć ryzyko, tego czego wielka sława w narciarskiej i snowboardowej społeczności. Najlepsi riderzy w kraju powalczą nie tylko o wspaniałe nagrody, ale przede wszystkim uznanie publiczności, zgromadzonej na terenie skoczni Skalite.

Do pełni festiwalowego szczęścia brakuje już nam tylko świetnej muzyki, która zagości w Szczyrku w dniach 28-29 lutego za sprawą występów m.in genialnego projektu, łączącego umiejętnie ambitną muzykę klubową z szeroko rozumianym popem - SIGMA. Autorzy takich hitów jak „Nobody To Love” czy najnowszego „Dilemma” przyjadą do Polski, dając upust swoim muzycznym fascynacjom.  Pojawi się także legendarny Shy FX, który wystąpi na festiwalu tuż po wydaniu nowego albumu “Ragamuffin SoundTape”. Autor ikonicznego „Orginal Nuttah” w Szczyrku pojawi się razem z MC, prezentując show, jakiego to miasto dawno nie widziało. Miłośnicy elektronicznych brzmień powinni być także ukontentowani za sprawą pierwszego w Polsce występu Ejeca, który uważany jest za człowieka-instytucję na światowej scenie muzyki house i techno.

Na jednej ze ‚snowfestowych scen’ pojawi się także holenderski zespół Kraak & Smaak - który w pełnym koncertowym składzie o bogatym, rozbudowanym instrumentarium zaprezentuje nadchodzący materiał z płyty „Pleasure Center” ukazującej się już 18 października. Po legendarnej Coachella czy SXSW przyszedł czas na występ w zimowej stolicy Polski - Szczyrku. Nie powinni być także zawiedzeni fani hiphopu - zwłaszcza tego polskiego - bo pierwszym z ogłoszonych artystów w programie festiwalu, który obraca się w tym muzcznym nurcie jest szef SB Mafija - Solar, który udowodni jak niezbędny jest dziś warsztat wokalny w czasach, gdy rapowa przestrzeń została opanowana przez popularny autotune.

mat. pras.

Zobacz więcej na temat: SnowFest