Targi Plakatu Wiosna 2022

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 17:30
Przywitajcie wiosnę na największym wydarzeniu targowym z polskimi ilustratorami i plakacistami!Targi Plakatu odbędą się 9 kwietnia w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich oraz online. Przy okazji zakupów, będzie można pomóc ukraińskim uchodźcom.          
Targi Plakatu
Targi PlakatuFoto: mat. pras.

Organizatorzy Targów Plakatu ponownie przygotowują dla nas święto plakatu i ilustracji w samym sercu stolicy. Na wiosenne spotkanie z najlepszymi grafikami i ilustratorami w Polsce zapraszają w sobotę 9 kwietnia do zabytkowych przestrzeni warszawskiego Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. Swoje prace zaprezentują tam najzdolniejsi plakaciści, kolekcjonerzy polskiej szkoły plakatu i autorzy najpiękniejszych wielkoformatowych grafik. Na targach będzie też można zakupić prace, z których dochód zostanie przekazany na zweryfikowane zbiórki dla uchodźców ze wschodniej granicy.

To nie wszystkie atrakcje! Podczas wydarzenia odbędzie się muzyczny występ dwóch ukraińskich artystek - sióstr Odri (wokal, pianino) i Netali (wokal), tworzących pod nazwą Vellow. Wyróżniają je kolorowe, przestrzenne kostiumy, które szyją z surowców wtórnych. 

Przy okazji tej edycji targów, organizatorzy zdecydowali się wesprzeć ukraińskich artystów - dla potrzebujących ilustratorów i grafików z Ukrainy przeprowadzona będzie zbiórka: każdy może przynieść tablety graficzne, laptopy i inne akcesoria graficzne, które działają bez zarzutu i mogą się pomóc komuś tworzyć.

Targi Plakatu to największe w Polsce wydarzenie, skupiające polskich twórców, dzięki którym plakat powrócił do łask oraz do wnętrz urzędów, biur i domów.


Gdzie?
Warszawa, Dom Towarowy Braci Jabłkowskich ul. Bracka 25
oraz online
Kiedy?
9 kwietnia 2022 w godzinach 11:00-18:00 (Warszawa)
Wstęp 7 zł - bilety do kupienia na miejscu
9-24 kwietnia 2022 (online)

mat. pras.