Płyta tygodnia.The Fruitcakes "The Fruitcakes 2"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2017 17:00
The Fruitcakes nie silą się na imitowanie muzyki sprzed lat. Nagranie najnowszej płyty było świadomym twórczo procesem, w którym u podstaw komponowania utworów leżał nacisk na brzmieniową spójność, harmonię i dbałość o warstwę liryczną.
frag. okładki płyty The Fruitcakes
frag. okładki płyty The FruitcakesFoto: mat. promocyjne/PIAS

Płyta ta ma nie tylko szansę przypomnieć o tym, dlaczego muzyka lat 60-tych wciąż wywiera tak silny wpływ na wielu współczesnych twórców, lecz także przywrócić wiarę w twórczość opartą na dążeniu do autentyczności, a nie jedynie efekciarstwa.

Krążek "The Fruitcakes 2" ukazał się 7 lipca nakładem wytwórni [PIAS] Poland & Eastern Europe. Na płycie znalazło się 12 utworów zarejestrowanych techniką analogową w studiu im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Materiał powstał pod czujnym okiem znanego polskiego producenta Maćka Cieślaka (Ścianka, Lenny Valentino). Za mastering płyty odpowiedzialny jest Marcin Cichy (Skalpel).

Grupę The Fruitcakes tworzą: Kuba Zwolan (wokal, gitara), Luki Tymański (perkusja, wokal), Przemek Bartos (gitara basowa, wokal) oraz Tomek Ziętek (wokal, gitara).

mat. prasowe/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak