Płyta tygodnia. Otsochodzi - "2011"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 08:00
26 marca na platformach streamingowych oraz na rękach osób, które zdecydowały się zakupić płytę w przedsprzedaży, wylądował najnowszy album Otsochodzi - "2011". Płyta jest czwartym pełnoprawnym wydawnictwem w dorobku artysty. 
Otsochodzi
OtsochodziFoto: mat.pras./Kasia Mikołowicz

Na krążku poza Młodym Janem pojawiają się gościnnie: Szopeen, Young Igi, Julian Uhu, DJ Phunk'ill, Oki oraz Rosalie. Za identyfikację graficzną odpowiada Dawid Błażewicz, który współpracował już z Otsochodzi przy okazji "Nowego Koloru". Szansa na swój własny egzemplarz fizyczny płyty mimo trudnej sytuacji w kraju nie jest stracona, zespół Asfaltshop.pl stara się bowiem wysyłać zamówienia w trybie ciągłym.

- Stary, spróbuj choć na chwilę wrócić do 2011. Czasów, kiedy wszystko było "po raz pierwszy", czasów naszej największej zajawki na muzykę. Lat, w których nie planowałeś co będzie jutro i wszystko wydawało się jakieś lepsze, prostsze. Pamiętasz? To właśnie ten bezkompromisowy materiał, który jest dla nas swego rodzaju wehikułem czasu. Zarówno pod kątem brzmienia, jak i wspomnień. Nie doszukasz się tutaj inspiracji - to jest po prostu moje. Bierzcie to! - Otsochodzi o płycie "2011".

Otsochodzi to jeden z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia, ceniony zarówno przez fachowców, jak i publiczność. Tego drugiego dowodzą wielomilionowe liczby odsłuchów jego kawałków na YouTube oraz status platynowej płyty, którym może się poszczycić jego drugi oficjalny album "Nowy kolor". Znaki szczególne: ciekawa barwa głosu, nieszablonowe flow i skłonność do eksperymentów.

Raper zadebiutował w 2015 roku podziemnym albumem "7", który niemal natychmiast otworzył mu drogę do kariery. Niedługo później artysta znany także jako Młody Jan podpisał kontrakt z Asfalt Records. To z nami wydał swój oficjalny debiut "Slam" (2016) i kolejne albumy: "Nowy kolor" (2017) oraz "Miłość" (2019), po drodze ustanawiając nowe standardy w polskim newschoolowym hip-hopie. Jak dotąd Otsochodzi współpracował m.in. z Pezetem, Mesem, Włodim, Taco Hemingwayem, Flirtini, schafterem, Janem-rapowanie czy Rosalie. Występował m.in. na takich imprezach jak Open'er Festival i Hip-Hop Kemp.


Otsochodzi "2011" tracklista:

1. DOM (prod. Cat.Finch)
2. Mów (prod. 101 Decybeli/ Sem0r)
3. Między nami feat. DJ Phunk'ill (prod. Sem0r)
4. Czego?! (prod. Sem0r)
5. Wszystko co mam feat. OKI, Rosalie. (prod. AWGS)
6. Pada (prod. Sem0r)
7. Ocean Blue feat. Julian Uhu (prod. AWGS)
8. Oopsy Daisy feat. Young Igi (prod. 2latefor)
9. Kevin (prod. Sem0r)
10. 5AM IN Greece (Interlude) (prod. AWGS)
11. Mówią (2020) (prod. DJ Pstyk)
12. Póki co feat. Szopeen (prod. Lohleq/ Otsochodzi)
13. Warsaw Local Boy (prod. Sem0r)
14. $ Class (prod. Fleczer)
15. WW (prod. Sem0r)


mat.pras./pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak