Płyta tygodnia: Jarecki "Totem"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2021 22:00
"Totem" to dowód na soulowe zacięcie Jareckiego w pełnej okazałości. Tak alternatywnej płyty nie było już dawno! 
Jarecki
JareckiFoto: mat. promocyjne Def Jam Recordings Poland / Universal Music Polska

To prawdziwa uczta dla fanów żywych, przestrzennych brzmień, samego artysty, ale nie tylko. Na swojej trzeciej solowej płycie, Jarecki porusza się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, oraz dynamicznymi i energetycznymi, sięgając ponownie do kochanych przez siebie funkowych brzmień.

Jarecki - Czarodziej (prod. DJ BRK) / Jarecki / Official


Sprawdź
jarecki sylwester-5 31-12-2020.jpg
Jarecki na scenie jest królem - POSŁUCHAJ KONCERTU

DNA Jareckiego jest tutaj słyszalne od pierwszych utworów, a warstwa muzyczna i tekstowa nie pozostawia złudzeń. To najlepszy i najpełniejszy album artysty. Artystyczna dojrzałość zapewniła muzykowi jeszcze większą niezależność i swobodne łączenie gatunków. Zaowocowało to albumem bardzo zróżnicowanym stylistycznie o silnym artystycznym wyrazie. Charakterystyczne eklektyczne podejście do muzyki to niski ukłon w stronę grooveowych soulowo-funkowych kompozycji. Osobiste, często wręcz intymne opowieści o miłości, życiu i przywiązaniu do natury. Wrażliwość wyśpiewana w soulowych brzmieniach, a wszystko misternie utkane z dźwięków przemyconych z poprzednich epok. 

Zobacz:

Jarecki, właściwie Jarosław Kubów, urodził się w 1982 roku w Opolu. Od 2003 roku aktywny solowo. Laureat nagrody im. Anny Jantar na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 2008 ukazała się jego pierwsza solowa płyta, "Styldohwil", a w 2017 kolejne solowe wydawnictwo: "Za wysoko". Jarecki wydał też dwa albumy z DJ BRK: "Mucha nie siada" (2010) i "Punkt widzenia" (2014). Na co dzień Jarecki koncertuje z Grubson’em i DJ BRK. Na koncie ma również współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak Andrzej Piaseczny, Kamil Bednarek, Krzysztof Zalewski, Chada, Eldo, Ten Typ Mes, Flirtini, Ras, Dwa Sławy, Robert Cichy, VNM i wielu innych. Występował na najważniejszych imprezach muzycznych, w tym Open’er Festival czy Męskie Granie. 

Jego trzeci album solowy "Totem" ukazał się w lipcu 2021 nakładem Def Jam Recordings Poland/Universal Music Polska. 

mat. prasowe/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka