Płyta tygodnia: Bass Astral x Igo "Satellite"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 23:55
"Satellite” to trzecia płyta duetu Bass Astral x Igo. Oprócz wcześniej publikowanych singli ("Planets", "It's Dark", "Bikini") pojawiło się na niej siedem premierowych utworów, które powstały podczas pracy zespołu z muzykami zaproszonymi do projektu Bass Astral x Igo Ensemble. Dzięki temu Igor i Kuba eksplorują nowe nieodkryte jeszcze światy, a ich "Satelita" okrąża coraz to nowe planety.
Bass Astral x Igo
Bass Astral x IgoFoto: Tomek Klinger

Jednocześnie, po sześciu latach duet Bass Astral x Igo ogłasza zakończenie działalności. Jesienią 2021 roku zagrają ostatnią trasę koncertową Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance, podczas której usłyszycie największe przeboje grupy w zupełnie nowych aranżacjach oraz nowe utwory z ich ostatniej płyty "Satellite", która miała swoją premierę 27.08.2021. 


bass astral igo 1200.jpg
Muzyka, która inspiruje: Bass Astral x Igo

Okładka płyty Bass-Astral-x-Igo "Satellite"
Okładka płyty Bass-Astral-x-Igo "Satellite"

Duet Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Obaj swoje pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiali w rockowym zespole Clock Machine. Dzięki temu, że nie mieli wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą do niej zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w Polsce i zagranicą.

Zobacz także:

Duet ma na koncie dwa albumy długogrające. W 2016 roku zadebiutowali krążkiem "Discobolus", a w marcu 2018 roku wyruszyli w trasę, by promować drugą płytę - "Orell". Pod koniec sierpnia miała miejsce premiera ich trzeciego albumu "Satellite". W przeciągu sześciu lat działalności zespół zagrał na największych polskich festiwalach, m.in. Open'er Festival, Audioriver, Kraków Live Festival, czy OFF Festival.


Bass Astral x Igo - Satellite (Lyric Video)

Duet pojawił się również na trasie Męskiego Grania, a Igo dwukrotnie znalazł się wśród członków MGO. Zespół ma także na koncie mini trasę w ramach projektu Bass Astral x Igo Orchestra, w którym artyści połączyli elektroniczne brzmienia z muzyką klasyczną. Duetowi na scenie towarzyszył kwartet smyczkowy, sekcja dęta oraz sekcja rytmiczna. W 2020 roku Igor i Kuba zaprosili do współpracy muzyków, z którymi stworzyli projekt Bass Astral x Igo Ensemble.


Ich ostatnie koncerty będziecie mogli zobaczyć podczas jesiennej trasy koncertowej Last Dance.

Nowe daty jesiennej trasy przedstawiają się następująco:

3 września / Kraków / Centrum Sportu Parkowa

4 września / Katowice / MCK

5 września / Wrocław / Plac przed Impartem

10 września / Gdańsk / Plac Zebrań Ludowych

11 wrzesnia / Poznań / Park Starego Browaru

18 września / Lublin / Plener Lublin

19 września / Warszawa / Błonia PGE Narodowego / SOLD OUT

20 września / Warszawa / Błonia PGE Narodowego

22 września / Łódz / Wytwórnia
23 września / Łódź / Wytwórnia / SOLD OUT

3 października / Bydgoszcz / Łuczniczka


mat.pras/aw

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka