Płyta tygodnia: Izrael "Duchowa rewolucja"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 06:00
Na płycie znalazły się klasyczne utwory Izraela, takie jak: "Duchowa Rewolucja", "Mania", "Children On The Road" czy "Polka Rege".
Izrael 1988
Izrael 1988Foto: mat. pras.

- Gdzieś w 1986 roku składy tak się wymieszały, że zaczęliśmy występować pod nazwą Izrael-Kultura. Nie znaczy to, że Izrael wchłonął Kulturę, raczej panował wtedy czas wielkich rotacji - mówił Robert Brylewski w swej rozmowie z Rafałem Księżykiem wydanej jako Kryzys w Babilonie.

ZOBACAZ WIĘCEJ Płyta tygodnia w Czwórce >>>

Duchowa Rewolucja, trzecia płyta zespołu miała być wydana jako wspólne dzieło Izraela i Kultury, ale finalnie na podwójną nazwę nie zgodził się na to ówczesny wydawca. Nagrany materiał był tak długi, że pierwotnie, w 1988 roku, na winylu, ukazała się tylko pierwsza jej część. Pierwsze wydanie na płycie CD to dopiero początek XXI wieku, a po kolejnych 20 latach część druga pojawia się wreszcie na winylu. Edycja 2021 wydana będzie na dwóch płytach winylowych oraz w formie podwójnej płyty CD. Dodatkowy dysk zawiera nagrania demo ze Studia Złota Skała i fragmenty koncertów z lat 1986-1988.

Izrael "Duchowa Rewolucja", mat. pras. Izrael "Duchowa Rewolucja", mat. pras.

Na płycie znalazły się klasyczne utwory Izraela, takie jak: "Duchowa Rewolucja", "Mania", "Children On The Road" czy "Polka Rege".

Źr. Robert Brylewski|I2rael - "pOLkA REgE"

***

mat.pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka